دیاکو
جستجو
مشاوره رایگان:  0910 911 32 19
menu open menu close

اشتباهات رایج در ایمیل مارکتینگ

یک تصور اشتباه در ایمیل مارکتینگ این است که چون فرد ارسال کننده ایمیل، مشتریان خود را نمی‌بیند پس هر متنی را می‌تواند در ایمیل خود نوشته و به ارسال گروهی آن بپردازد. اما همانطور که شما مشتریان را نمی‌بیند، آنها نیز شما را نمی‌بینند و در نتیجه جلب توجه و کسب اعتماد مشتریان دشوار می‌باشد. با بخش وبلاگ سایت دیاکو همراه باشید.

 

در ادامه به چند نمونه از این اشتباهات اشاره شده است:

  1. استفاده بیش از حد از علائم: استفاده بیش از حد از علائم باعث می‌شود که کاربر سردرگم شده و مفهوم اصلی متن ایمیل را متوجه نشود. احتمال اینکه ایمیل‌هایی با علائم بیش از حد معمول، اسپم تلقی شوند بسیار زیاد است. استفاده زیاد از حروف بزرگ، نشانه‌های تکراری، ردیفی از ستاره، علامت‌های سوال و... .
  2. مقاله طولانی: مشتریان خواندن ایمیل‌های طولانی را دوست ندارند. استفاده از متن کوتاه این مزیت را دارد که زمان کمتری را از مشتری برای خواندن آن می‌گیرد. بنابریان احتمال توجه کردن مشتری بالاتر می‌رود. اما اگر متن شما طولانی باشد مشتری خواندن آن را به وقت دیگر موکول می‌کند و احتمال فراموش شدن ایمیل شما و یا حذف کردن سریع آن وجود دارد.
  3. شناسایی فرستنده: در ایمیل مارکتینگ چون برای بیشتر مشتریان هویت فرستنده اهمیت دارد و در صورتی که نام فرستنده و آدرس ایمیل ناشناس باشد، احتمال اینکه ایمیل شما باز نشده باقی بماند زیاد است. بنابراین اگر ایمیلی را برای مشتریان ارسال می‌کنید اصل آشناسازی را به کار ببرید.
  4. تصاویر نامناسب: برای ایمیل مارکتینگ، استفاده از تصاویر مناسب در ایمیل بسیار مهم است. زیرا بسیاری از کاربران کم حوصله فقط به تصاویر توجه می‌کنند و در صورتیکه تصاویر برای آنها جذاب باشد به خواندن متن اقدام می‌کنند. از تصاویر شلوغ که خواندن متن را دشوار می‌کند، استفاده نکنید. از تصاویر کوچک استفاده کرده و آنها را به تصاویر بزرگ وب‌سایت خود لینک دهید. از کلیپ‌آرت‌ها که حواس خواننده را از موضع اصلی پرت می‌کند، استفاده نکنید.
  5. سطر خسته کننده: در ایمیل مارکتینگ، موضوع متن را عنوانی انتخاب کنید که خواننده را به کلیک بر روی آن ترغیب کند. منافع بازکردن ایمیل را در متن ایمیل بیان کنید. از موضوع برای تاکید بر روی متن ایمیل استفاده کنید. یکی از عناوین اصلی ایمیل را در سطر ایمیل تکرار کنید. سطر موضوع ایمیل باید جذاب باشد. اما این موضوع را فراموش نکنید که اصل صداقت را رعایت کنید، زیرا مشتریان از ایمیل‌های گول زننده خوششان نمی‌آید.
  6. تکرار پیام‌ها: شاید یکی از مزیت‌های پیام‌های تکراری، یادآوری مجدد و در ذهن ماندن باشد. اگر مخاطب یکسری از مطالب تکراری را بارها و بارها مشاهده کند، از باز کردن مجدد ایمیل‌های شما صرف نظر می‌کند. سعی کنید همواره متن‌های جذاب به متن خود اضافه کنید که برای مخاطب رغبت به خواندن را ایجاد کند.
  7. عدم تمرکز بر مشتری: بسیاری از ایمیل‌های تبلیغاتی آنقدر از محصولات، شرکت و کارهای خود تعریف می‌کنند که فراموش می‌کنند این ایمیل‌ها را برای جذب مشتری می‌فرستند. بنابراین در تهیه ایمیل توجه داشته باشید که این ایمیل‌ها را برای جذب مشتریان می‌نویسید.
  8. عدم دسته‌بندی مشتریان ایمیل: یکی از راهکارهای درست در ایمیل مارکتینگ این است که ایمیل‌های خود را دسته‌بندی کنید این دسته بندی میتواند براساس مرد/زن، مشتری/ بازدیدکننده، سن، کالا یا سرویس‌های خریداری‌شده، شهر، منطقه شهری، کشور و.. باشد. با اطلاع از نوع مشتریان خود می‌توانید ایمیل‌های خود را دسته‌بندی کرده و با توجه به همین دسته‌بندی برای ارسال کردن ایمیل‌ها، زمانبندی درستی را اتخاذ کنید که حداکثر کاربران ایمیل را مشاهده کنند.
  9. ارسال بدون آزمون: قبل از ارسال، متن ایمیل خود را یکبار خوانده و غلط‌های آن را برطرف کنید و آن را برای تعداد محدودی از کاربران ارسال کنید و از نظرات و نوع برخورد آنها برای اصلاح ایمیل خود کمک بگیرید. 
  10. عدم نوشتن ایمیل برای گروهی از افراد: متن ایمیل خود را در ایمیل مارکتینگ شخصی‌سازی کنید. بگونه‌ای که متن ایمیل، این موضوع را به مشتری القا کند که این ایمیل برای او نوشته شده است.

 

 

 

 

سایر مطالب وبلاگ دیاکو را نیز مطالعه کنید.

آخرین اخبار
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
گوگل پنالتی چیست!؟
گوگل پنالتی چیست!؟
اهمیت صفحه فرود
اهمیت صفحه فرود
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
کارهای اولیه برای سئو
کارهای اولیه برای سئو
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
12 روش سئو «بخش 2»
12 روش سئو «بخش 2»
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
12 روش سئو «بخش 1»
12 روش سئو «بخش 1»
0 view icon 485
اشتراک گذاری:
social link social link social link social link
back to top
بیشتر بخوانید

جزئیات بیشتر

6 نرم‌افزار پرکاربرد...

جزئیات بیشتر

طراحی نام تجاری با 1...

جزئیات بیشتر

آشنایی با On-Page SE...

جزئیات بیشتر

طراحی سایت گوگل‌پسند...