دیاکو
جستجو
مشاوره رایگان:  0910 911 32 19
menu open menu close

آشنایی با روش‌های سئوسازی سایت

حتی بهترین طراحی سایت را نیز انجام داده باشید، اگر اصول سئو را در آن به کار نبرده باشید، سایت شما با شکست و کاهش رتبه سایت روبرو خواهد شد. با بخش وبلاگ سایت دیاکو همراه باشید.

 

سئو دسته‌بندی‌های گوناگونی دارد که در ادامه به چند نمونه اشاره خواهیم کرد:

  1. سئوی کلاه سفید: به روش‌های اصولی و قانونی که منطبق با رتبه‌بندی موتورهای جستجو است و برای بالا بردن رتبه سایت به کار می‌رود، سئوی کلاه سفید گفته می شود. نتایج حاصل از این روش در بلند مدت خواهد بوده و دچار ریسک کمی است و از مجازات‌های موتورهای جستجو در امان خواهید بود.
  2. سئوی کلاه سیاه: سئوی کلاه سیاه برای افرادی مناسب است که می‌خواهند بطور کوتاه مدت در وب فعالیت کنند. سئوی کلاه سیاه معمولاً روش‌هایی زودبازده هستند و موجب افزایش سریع رتبه سایت خواهند شد، اما هر زمانی امکان حذف شدن از نتایج گوگل را دارند و پس از مجازات شدن با پرداخت هزینه و زمان بسیار زیاد ممکن است مجددا به رتبه خوبی برسند.
  3. سئو کلاه خاکستری: نوع دیگری از سئو می‌باشد که بین سئو کلاه سیاه و سفید قرار دارد. در واقع این روش پیدا کردن میانبرهایی برای بالا بردن سریع رنکینگ سایت و در عین حال دور شدن از مجازات‌های موتورهای جستجو می‌باشد. به طور مثال خرید لینک از نظر موتورهای جستجو غیرقانونی است و چنانچه در این زمینه خرید و فروشی صورت بگیرد، گوگل هم سایت فروشنده و هم سایت خریدار را مجازات می‌کند. در صورتی که ایجاد لینک‌های دوطرفه در حیطه این قانون موتورهای جستجو قرار نمی‌گیرد و در عین حال نوعی تبادل لینک دو طرفه ست.

 

در ادامه به کارهایی که در سئو کلاه سفید به کار گرفته می شود اشاره خواهیم نمود:

  • تولید محتوای مناسب: در سئو کلاه سفید بر تولید محتوای کامل، جامع، مرتبط با زمینه کاری سایت تاکید می‌شود. اگر سایتی محتوایی را ارائه نماید که مرتبط با زمینه کاری وب‌سایت می باشد و در عین حال اطلاعات جامعی را در اختیار کاربران قرار دهد، کاربران دوباره به آن سایت سرخواهند زد. این اطلاعات باید به صورت مستمر و منظم بر روی سایت قرار بگیرد. زمانیکه کاربران محتوای مورد نیاز خود را در سایتی می‌یابند، شروع به مطالعه آن محتوا خواهند کرد و زمان ماندگاری کاربران افزایش خواهد یافت و همچنین اگر محتوای با کیفیتی را در سایت قرار دهید کاربران به آن سایت دوباره برخواهند گشت.
  • کدنویسی درست صفحات وب: سئوی کلاه سفید بر روی کدنویسی صفحات نیز تمرکز می‌کند. عناوین باید در درون تگ H1 قرار بگیرند و سایر عناوین و زیر مجموعه‌ها باید در درون تگ H2، تگ H3 و... قرار بگیرند.
  • انتخاب عنوان مناسب: انتخاب عنوان مناسب، یکی از روش‌هایی است که سئوی کلاه سفید به کار می‌گیرد. انتخاب عنوان مناسب برای سایت همواره با اهمیت بوده و موتورهای جستجو با استفاده از عنوان سایت، محتوای مربوطه را نمایش می‌دهند. عنوان سایت باید هماهنگ با محتوای سایت باشد و برای سایت باید کلمات کلیدی و توضیحات کلیدی مناسبی گذاشته شود.
  • لینک ورودی: سئو کلاه سفید بر روی لینک‌های ورودی تمرکز می‌کند و سعی دارد لینک‌هایی را از سایت‌هایی دریافت کند که تاثیر مثبتی بر روی رتبه وب سایت بگذارد. سعی کنید با تولید محتوای مناسب، لینکهای ورودی مناسبی را از سایت هایی با محتوای مرتبط دریافت کنید.

 

در ادامه به کارهایی که در سئو کلاه سفید به کار گرفته می شود اشاره خواهیم نمود:

  • استفاده زیاد از کلمات کلیدی: در روش کلاه سیاه معمولا با استفاده زیاد از کلمات کلیدی در متن، توضیحات و بدنه صفحه به مقدار زیاد سعی در بالابردن رتبه سایت می‌باشند. حال آنکه ممکن است در آینده موتورهای جستجو با این روش مقابله کنند و مجازات‌هایی توسط موتورهای جستجو اتخاذ گردد.
  • تمرکز بر روی کلمه کلیدی: لینک‌های ورودی، یکی از روش‌هایی است که باعث می‌شود موتورهای جستجو از محتوای یک صفحه سر در بیاورند. یکی از روش‌هایی که سئوی کلاه سیاه به کار می‌گیرد این است که با استفاده از همین کلمات کلیدی، لینک‌هایی را دریافت می‌کند. به طور مثال موتورهای جستجو ممکن است لینک‌هایی را به کاربر پیشنهاد دهد و کاربر پس از کلیک بر لینک و ورود به سایت با محتوایی غیر از محتوای مورد نظر رو به رو شود. در صورتی که موتورهای جستجو متوجه این عمل شما شوند ممکن است شما را مجازات کنند.
  • خرید بک لینک: یکی از روش‌های افزایش ورودی به سایت، خرید لینک است. اما اگر موتورهای جستجو پی ببرند که لینک‌های ورودی غیر طبیعی هستند، ممکن است از طرف موتورهای جستجو مورد مجازات قرار بگیرید.
آخرین اخبار
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
گوگل پنالتی چیست!؟
گوگل پنالتی چیست!؟
اهمیت صفحه فرود
اهمیت صفحه فرود
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
کارهای اولیه برای سئو
کارهای اولیه برای سئو
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
12 روش سئو «بخش 2»
12 روش سئو «بخش 2»
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
12 روش سئو «بخش 1»
12 روش سئو «بخش 1»
0 view icon 487
اشتراک گذاری:
social link social link social link social link
back to top
بیشتر بخوانید

جزئیات بیشتر

فروش به زبان ساده – ...

جزئیات بیشتر

تاریخچه‌ی پوستر

جزئیات بیشتر

تفاوت هک رشد و بازار...

جزئیات بیشتر

آشنایی بیشتر با UI ...