دیاکو
جستجو
مشاوره رایگان:  0910 911 32 19
menu open menu close

تاثیر رنگ در فروش کسب و کار

تجارت و کسب‌و‌کار نوعی تعامل است و در صورتی که بتوانیم پارامترها و حوزه‌ای از موارد را رعایت کنیم، این تعامل به بهترین شکل ممکن در می‌آید و شاید شما را زودتر به نتیجه مطلوب برساند. رنگ از عواملی است که به شدت می‌تواند برمخاطب خود اثرگذار باشد. با بخش وبلاگ سایت دیاکو همراه باشید.

 

انتخاب و تاثیر رنگ به عواملی مانند سن، ملیت، حرفه، علاقه، و اولویت‌های شخصی بستگی دارد. در ابتدا باید درک درستی از هدف خود داشته باشید. زمان مواجهه با یک محصول جدید، رنگ و ظاهر بصری ۹۳% و دیگر عوامل مانند بافت ۶% و صدا و بو ۱% در ذهن مصرف‌کننده باقی می‌ماند. ۸۵% از خریداران می‌گویند که رنگ یکی از دلایل اصلی آنها برای انتخاب و خرید می‌باشد.

 

براساس تحقیقات انجام شده، رنگ، شناسایی یک برند را بیشتر از ۸۰% بالا می‌برد. استفاده از رنگ‌ها بسیار تاثیر شگفت‌انگیزی بر مشتریان شما خواهد داشت. این مثال برای تقریب به ذهن بود تا اهمیت موضوع کاملا حاصل شود.

 

  • قرمز: قرمز رنگ جلب توجه است. همچنین از آن برای به هیجان آوردن مردم نیز استفاده می‌شود. رنگ اشتهاآور و زود خسته‌کننده‌ای است و از آن در صنعت غذای سریع بیشترین استفاده را می‌کنند.
  • صورتی: صورتی از ملایم‌ترین رنگ‌هاست. ممکن است شنیده باشید که بعضی وقت‌ها زندانیان را در سلول‌های صورتی قرار می‌دهند، زیرا رنگ صورتی میزان عصبانیت و تهاجم را کم می‌کند. صورتی برای خریداران سنتی و مشتری‌های خانم جذابیت بالایی دارد.
  • آبی: آبی ایجاد احساس اعتماد وامنیت می‌کند. آبی رنگی است که از فاصله‌های بسیار دور هم دیده می‌شود. دلیل آبی بودن چراغ‌ فرودگاه‌ها به همین علت می‌باشد.آبی سلطنتی، خریدارانی که عجله دارند را مجذوب می‌کند و برای محصولات پاک‌کننده مناسب است. سرمه‌ای خریدارانی را که به بودجه خود اهمیت می‌دهند را مجذوب می‌کند و برای لوگوهای سازمانی و شرکتی مناسب‌تر است. آبی رنگ مورد علاقه بیشتر مردم است.
  • زرد: رنگ زرد در اکثر موارد توجه کسانی را جلب می‌کند که فقط به ویترین مغازه‌ها نگاه می‌کنند و احساس خوش‌بینی و جوانی را منتقل می‌کند.این رنگ تمرکز و خلاقیت را بالا می‌برد و روشنفکران را جذب می‌کند. با دیدن رنگ زرد، مغز سروتونین بیشتری آزاد می‌کند که احساس خوب شیمیایی طبیعی است.
  • سبز: سبز رنگ طبیعت، بوم‌شناسی و ثروت است. از رنگ سبز روشن برای آرامش‌بخشی در اتاق‌های بیمارستان‌ها استفاده می‌شود.رنگ سبز تیره برای افراد محافظه‌کار و مذکر جذاب است. سبز با خوش‌شانسی، سخاوت، باروری و حتی حسادت و رشک در حالت منفی نیز در یک گروه قرار می‌گیرد.
  • نارنجی: نارنجی می‌تواند برای ایجاد حرکت و انرژی بدون اینکه بیننده مقاومت کند، مورد استفاده قرار گیرد. رنگ نارنجی، خریداران را به طور ناگهانی مجذوب می‌کند و یک فراخوان به حرکت را ایجاد می‌کند مانند خرید، فروش یا متعهد شدن. این رنگ گرما، اشتیاق، ماجراجویی، رفتار و روش جدید را انتقال می‌دهد.
  • بنفش: این رنگ فعالیت‌های مغزی که در رابطه با حل کردن مشکل است را فعال می‌کند. بنفش راز، خرد و احترام را به همراه دارد. برای محصولات ضد پیری و زیبایی کاربرد دارد. رنگ سلطنت و نوع  تیره آن نشان ثروت است و نوع روشن آن معرف بهار و داستان‌های عاشقانه است.
  • مشکی: سیاه برای رساندن توانایی و قدرت استفاده می‌شود. انتقالات این رنگ هوشمندی، وقار، بدی، توانایی، راز، رسمی، تحریف، خوشگذرانی و... است.
  • خاکستری: خاکستری نشان دهنده کمبود انرژی، خونسردی، مالیات، سنین پیری، خنثی بودن و آرام بودن است. خاکستری رنگ خوبی در طراحی لوگو نیست اما برای نشان دادن کیفیت نامناسب چیزها مناسب است.
  • قهوه‌ای: رنگ قهوه‌ای برای بیان کردن طبیعت، دوستی، راستگویی و زمین مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین این رنگ نشان دهنده پایداری، تجربه و راحتی است.

 

امیدواریم که برای کسب و کار خود با در نظر گرفتن مخاطب هدف، بتوانید از رنگ‌های مناسب استفاده کنید و این موضوع تاثیر خوبی بر کسب و کار شما داشته باشد.

 

 

سایر مطالب مرتبط با وب‌سایت تخصصی، وب‌سایت فروشگاهی، وب‌سایت گردشگری، سئو و تولید محتوا و نرم‌افزارهای اختصاصی را در وبلاگ و سایت دیاکو مطالعه کنید.

آخرین اخبار
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
گوگل پنالتی چیست!؟
گوگل پنالتی چیست!؟
اهمیت صفحه فرود
اهمیت صفحه فرود
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
کارهای اولیه برای سئو
کارهای اولیه برای سئو
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
12 روش سئو «بخش 2»
12 روش سئو «بخش 2»
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
12 روش سئو «بخش 1»
12 روش سئو «بخش 1»
0 view icon 610
اشتراک گذاری:
social link social link social link social link
back to top
بیشتر بخوانید

جزئیات بیشتر

نکاتی برای راه‌‌اندا...

جزئیات بیشتر

تفاوت وب‌سایت و پورت...

جزئیات بیشتر

چگونه از وب‌سایت کسب...

جزئیات بیشتر

12 روش سئو «بخش 1»