دیاکو
جستجو
مشاوره رایگان:  0910 911 32 19
menu open menu close

نکاتی برای نامگذاری استارتاپ‌ها

اولین گزینه که موسسین یک کسب و کار به آن فکر می‌کنند، نام مناسب و شایسته‌ای که تمام جوانب فکری آنها را برآورده کند. همانطور که وقتی کودکی متولد می‌شود به عوامل زیادی برای نامگذاری او فکر می‌کنیم. در نام تجاری این مساله از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیرا باید نکات زیادی در آن رعایت شود تا در ذهن مخاطب قرار بگیرد. مهم‌ترین نکته نامگذاری استارتاپ انتقال و فهم فعالیت از دید بیننده و ماندگار شدن در ذهن او است. نکاتی را در ادامه خواهیم گفت تا در نامگذاری استارتاپ خود آنها را اعمال کنید و به نتیجه مطلوبی برسید. با بخش وبلاگ سایت دیاکو همراه باشید.

 

  • لیستی از اسامی منتخب: مرحله اول این است که هر آنچه در ذهن دارید به روی قلم بیاورید و بدون توجه به نکات بعدی اسامی را بنویسید. در این مرحله می‌توانید از دوستان و آشنایان خود کمک بگیرید و اسامی که آنها هم پیشنهاد می‌دهند را روی قلم بیاورید. همیشه چند تفکر مختلف بهتر از یک تفکر است. پس اسامی را جمع‌آوری کنید و نزد خود نگه دارید.
  • بررسی و تحلیل شخصی: حالا باید هرچه از ذهنتان تراوش کرده و روی کاغذ آمده غربال کنید. این غربالگری باید با توجه به نوع کار شما باشد. مثلا اگر کسب و کار شما صنعنتی است، نامی مانند «مینوسا» نمی‌تواند جذاب و هم‌تراز باشد. پس در این قسمت ممکن است کمی از اسامی منتخب شده از بین بروند.
  • نظرسنجی محیطی: اصطلاحا در تبلیغات به اینگونه کار گروه کانونی می‌گویند. یعنی اسامی را در اختیار عده‌ای که به لحاظ فکری قبول دارید، می‌گذارید و از آنها نظرسنجی می‌کنید، به اینگونه که کدام است هم از لحاظ معنی و هم از لحاظ آوایی و هم از لحاظ ماندگاری موثرتر هستند. در این مرحله هر کدام از اسامی منتخب شما رای می‌آورند و در همین مرحله باید اسامی اضافه را حذف کنید و به یه انتخاب برسید.
  • دقت در نکات کلیدی: نکاتی مانند حروف صدادار و خوش‌آوا بودن و همچنین اسامی را به انگلیسی بررسی کنید. اینکه آیا معنی بدی را نمی‌دهد و نوشتن آن آسان است و بار معنایی دارد. چون ممکن است روزی کسب و کار شما تصمیم به بین‌المللی شدن داشته باشد، پس اسمش برای ورود به بازار بین‌المللی باید پتانسیل خوبی داشته باشد. اسمی را با محدودیت انتخاب نکنید. مثلا خراسان صنعت شرق. این اسم قابلیت بزرگ شدن ندارد و نمی‌توانید درذهن مخاطب گسترش دهید. ممکن است در حالت تجاری این اتفاق بیفتد، اما در ذهن کسی که در شیراز است ممکن است تداعی دهنده مجموعه کوچکی باشد، بهتر است انتخاب شود ایران صنعت.
  • نام اینترنتی آن را چک کنید: دقت در انتخاب اسمی که دامنه اینترنتی آن آزاد باشد، دارای اهمیت است. زیرا کسب و کارهای نوپا به شدت به بازاریابی اینترنتی محتاج هستند و باید آن را در سرفصل کار خود قرار دهند، پس چه بهتر اینکه اسم آن با اسم اینترنتی مشابه باشد.
  • ثبت اسم به عنوان نام تجاری: نام برند خود را حتما ثبت کنید و مالکیت صد درصد آن را نیز بگیرید. به انتخاب خود اعتماد داشته باشید و مطمئن باشید این نام را بزرگ می‌کنید، به نحوی که به عنوان برند محبوب نمایان شود. این کار باعث می‌شود از سوء استفاده‌های مشابه جلوگیری شود.

 

 

 

 

سایر مطالب مرتبط با وب‌سایت تخصصی، وب‌سایت فروشگاهی، وب‌سایت گردشگری، سئو و تولید محتوا و نرم‌افزارهای اختصاصی را در وبلاگ و سایت دیاکو مطالعه کنید.

آخرین اخبار
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
گوگل پنالتی چیست!؟
گوگل پنالتی چیست!؟
اهمیت صفحه فرود
اهمیت صفحه فرود
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
کارهای اولیه برای سئو
کارهای اولیه برای سئو
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
12 روش سئو «بخش 2»
12 روش سئو «بخش 2»
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
12 روش سئو «بخش 1»
12 روش سئو «بخش 1»
0 view icon 789
اشتراک گذاری:
social link social link social link social link
back to top
بیشتر بخوانید

جزئیات بیشتر

چه تفاوتی بین SEO و ...

جزئیات بیشتر

فروش به زبان ساده – ...

جزئیات بیشتر

اخلاق دست برند را می...

جزئیات بیشتر

ویدیو بک گراند برای ...