دیاکو
جستجو
مشاوره رایگان:  021-77 56 08 57
menu open menu close

تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر کسب و کار

اکثر شبکه‌های مجازی امکان ساخت «صفحه اختصاصی برای سایت و یا شرکت» را به کاربران خود می‌دهند. در واقع صفحه‌ای که شما در شبکه‌های اجتماعی می‌سازید از نظر گوگل یک صفحه هم موضوع با کسب و کار شما خواهد بود و هر لینک از آن‌ها به سایت شما به معنی افزایش ارزش سایت شما از نظر گوگل می‌باشد.

شبکه‌های اجتماعی بهترین مکان جذب بازدید کننده برای سایت و یا معرفی کسب و کار شما می‌باشد، زیرا کاربران این شبکه‌های اجتماعی پروفایل خود را هر روز بررسی می‌کند و قطعا به دنبال مطالب جذاب و مورد علاقه خود هستند. اگر مطلب شما جذاب باشد بی اختیار دکمه اشتراک گذاری را می‌زند و با دوستان خود به اشتراک می‌گذارد و مطلب شما در صفحه اصلی چند کاربر دیگر هم قرار خواهد گرفت. مطلب مانند یک ویروس منتشر می‌شود و هرروز بازدیدکنندگان جدیدتری به سایت شما روانه خواهند شد.

 

وفادارسازی مشتری:

امروزه وفاداری مشتریان کلید موفقیت در تجارت محسوب می‌گردد. با افزایش وفاداری‌ مشتریان سهم بازار و میزان سوددهی بنگاه اقتصادی بالا خواهد رفت. درک بازار همراه با برنامه‌ریزی و اتخاذ استراتژی‌های مناسب برای وفادارسازی مشتریان، منافع‌ بلندمدت برای بنگاه‌های اقتصادی به وجود می‌آورد. شرکت‌ها باید از شبکه‌های اجتماعی به عنوان ابزاری قدرتمند برای ایجاد ارتباط با مخاطب خوداستفاده کنند و این یعنی وفادار سازی مشتریان.

 

کاهش هزینه‌ها:

از مزایای دیگر استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای کسب و کار، کاهش هزینه‌های بازاریابی است. در شبکه‌های اجتماعی از بودجه‌های سنگین تبلیغات از طریق رسانه‌های جمعی و چاپی خبری نخواهد بود.

 

شناسایی نیاز مخاطب:

استفاده از شبکه‌های اجتماعی این امکان را برای شرکت‌ها فراهم می‌کند تا بتوانند به اطلاعات ارزشمندی از مخاطبان و بازدیدکنندگان خود دست یافته و آنها را بررسی کنند. در نهایت با جمع آوری اطلاعات و بررسی آن‌ها می‌توان دید مناسبی نسبت به مخاطب خود بدست آورده و از نتایج آن در تصمیم‌گیری‌های مهم کسب و کار استفاده کرد.

 

برخی از تاثیرات رسانه‌های اجتماعی در کسب و کار:

  • بهترین سکو برای ارتباط جامع و تاثیرگذار با مصرف‌کنندگان هدف.
  • کمک به تجارت آنلاین و جذب مخاطبین مورد نظر و دانستن انتخاب‌ها و نیاز روزانه آن‌ها.
  • رسانه‌های اجتماعی بدون قانون ملزم کننده و دست و پاگیری، امکان جستجوی نیازهای شغلی شما را فراهم می‌کند.
  • امکان خلق درآمدهای بسیار بالا و جذب ترافیک زیاد برای صفحات سایت را با کمترین هزینه فراهم می‌کند.
  • مشتریان عادی که نمی‌دانند می‌توانند زیر چتر تجاری شما قرار بگیرند نیز به سوی شما جذب خواهند شد.

 

در ادامه به بررسی شبکه‌های اجتماعی محبوبی که می‌توانید برای بازاریابی کسب و کار و دستیابی به مشتریان جدید از آنها استفاده کنید می‌پردازیم.

 

فیس‌بوک:

فیس‌بوک با بیش از ۵۹/۱ میلیارد کاربر، بیشترین کاربر را در میان شبکه‌های اجتماعی می‌باشد. فیس‌بوک ابزار فوق‌العاده‌ای برای‌ کسب و کار می‌باشد که از طریق آن می‌توان به مشتریان بالقوه در سراسر جهان متصل گردید. از جنبه‌ی تبلیغاتی نیز به راحتی، قابل مدیریت است و این امکان را فراهم می‌کند تا به بهترین شکل، هدف‌گیری کنید. با استفاده از تبلیغات فیس‌بوک، خریداران فعلی‌ را با بیش از دو میلیون مشتری بالقوه با ویژگی‌‌های مشترک پیوند می‌زنید. سپس می‌توانید با اجازه‌ی کاربر، به پست الکترونیکی او نیز دسترسی پیدا کنید.

 

توییتر:

ارزش توییتر برای این قابلیت است که مطالب به سرعت مانند یک ویروس منتشر می‌شوند. هر چه کاربران بیش‌تری مطالب‌ شما را به اشتراک بگذارند به بازدیدکنندگان بیشتری دست خواهید یافت.

 

لینکدین:

اگر با مدل «بنگاه به بنگاه» فعالیت می‌کنید، باید تمرکزتان را به این شبکه اجتماعی بیشتر کنید. ارتباط با متخصصان کسب و کار در هر صنعت با استفاده از لینکدین به ساده‌ترین شکل ممکن صورت می‌پذیرد. یکی از بهترین ویژگی‌های لینکدین برای کسب و کار، گروه‌های لینکدین است. کسب و کارها در بازارها یا صنایع مخصوص به خودشان اقدام به ایجاد گروه کرده و از دیگران می‌خواهند به آنها بپیوندند.

 

اینستاگرام:

از این برنامه‌ی محبوبِ اشتراک‌گذاری تصاویر برای رویدادهای خاص و نمایشگاه‌های بازرگانی استفاده می‌گردد. هرگاه میزبان رویدادی هستید، شرکت‌کنندگان را از طرق مختلف تشویق کنید عکس‌های مربوط به آن رویداد را در اینستاگرام به اشتراک بگذارند.

 

پینترست:

از پینترست زمانی استفاده کنید که تصاویر زیبا و فوق‌العاده‌ای برای اشتراک‌گذاری دارید. به دلیل جذابیت بصری این شبکه‌ی اجتماعی، عکس‌های باکیفیت به سرعت در آن پخش خواهد شد. • یوتیوب یوتیوب دومین موتور جست‌وجوگر بزرگ دنیا و متعلق به گوگل می‌باشد. بنابراین وقتی در مورد بهینه‌سازی موتور جست‌وجو صحبت می‌شود، باید به این نکته اشاره کرد که در نتایج جست‌وجوها، معمولا ویدئوها در جایگاه بالاتری از سایر موارد قرار خواهد گرفت.

 

گروه دیاکو می‌تواند بهترین شبکه اجتماعی مطابق با کسب و کار شما را معرفی کند.

آخرین اخبار
چه رنگی برای طراحی سایت مناسب است؟!
چه رنگی برای طراحی سایت مناسب است؟!
چه تفاوتی بین SEO و SEM وجود دارد؟!
چه تفاوتی بین SEO و SEM وجود دارد؟!
چگونه یک معماری برند دوست‌داشتنی بسازیم؟!
چگونه یک معماری برند دوست‌داشتنی بسازیم؟!
اخلاق دست برند را می‌گیرد!
اخلاق دست برند را می‌گیرد!
چه زمانی باید RFP را تهیه کنیم؟!
چه زمانی باید RFP را تهیه کنیم؟!
12 سوال برای تحقیق کلمات کلیدی سئو
12 سوال برای تحقیق کلمات کلیدی سئو
ابزارهایی برای افزایش سئو و بازاریابی
ابزارهایی برای افزایش سئو و بازاریابی
آیا همیشه حق با مشتری است؟!
آیا همیشه حق با مشتری است؟!
9 نکته برای افزایش نرخ کلیک بنر تبلیغاتی
9 نکته برای افزایش نرخ کلیک بنر تبلیغاتی
نحوه کاهش نرخ پرش یا Bounce Rate
نحوه کاهش نرخ پرش یا Bounce Rate
بازاریابی محتوایی مفید برای تجارت‌های کوچک
بازاریابی محتوایی مفید برای تجارت‌های کوچک
طراحی سایت گوگل‌پسند با 10 نکته
طراحی سایت گوگل‌پسند با 10 نکته
0 view icon 122
اشتراک گذاری:
social link social link social link social link social link
back to top
بیشتر بخوانید

جزئیات بیشتر

آشنایی با قواید استف...

جزئیات بیشتر

6 راه ساده برای بالا...

جزئیات بیشتر

7 اشتباه در مسیر ساخ...

جزئیات بیشتر

فروش به زبان ساده – ...