دیاکو
جستجو
مشاوره رایگان:  0910 911 32 19
menu open menu close

تاثیر سایت بر فروش

با گسترش و فراگیر شدن تکنولوژی باید به این امر اشاره کرد که داشتن یک وب‌سایت پویا، کامل و فعال یک اعتبار برای کسب و کار شما می‌باشد. از نگاه جهانی امروزه ساخت یک وب‌سایت کوچکترین قدم برای شروع یک تجارت الکترونیک است. با وبلاگ دیاکو همراه باشید.

 

وب‌سایت باعث می شود مشتریان به راحتی به شما، فعالیت و کسب و کار شما اعتماد کنند. در عین حال این نکته بسیار مهم است که راه‌اندازی وب‌سایت با سطحی پایین‌تر از سطح فعالیت شما، خود به فعالیت شما لطمه زیادی خواهد رساند. به عبارت دیگر وب‌سایت اولین مکانی خواهد بود که مشتری با کسب و کار شما آشنا خواهد شد و اگر این جایگاه از سطح مطلوبی برخوردار نباشد این برد الکترونیک نه تنها باعث ایجاد اعتماد و جذب مشتری نخواهد شد بلکه باعث از بین رفتن اعتماد اولیه آنها نیز می‌شود.

 

مشتریان به وب‌سایت شما اهمیت بسیار زیادی می‌دهند. با داشتن یک وب‌سایت مناسب می‌توانید فعالیت خود را بدون محدودیت زمانی و مکانی به مشتریان ارائه دهید و با داشتن یک فروشگاه اینترنتی می‌توانید از فروش مناسبی در حوزه فعالیت خود برخوردار شوید. بدون شک ویترین مغازه شما، محیط شرکت شما و... فضای قرارگیری هزاران محصول را در خود ندارد و شما با مشکل کمبود فضا مواجه خواهید شد، در حالی که می‌توانید با داشتن یک فروشگاه اینترنتی به سادگی تمام محصولات خود را در معرض دید مشتریان قرار دهید.

 

افزایش فروش اینترنتی و بهبود بازدهی سایت

افزایش بازدید و فروش سایت یکی از مهم ترین مسائل مدیران وب‌سایت‌های فروشگاهی می‌باشد که به عوامل زیادی بستگی دارد. برخی از عوامل تاثیرگذار در افزایش بازدید و فروش وب‌سایت در ادامه بررسی خواهد شد که به طور کلی به آنها «تجربه کاربری» گفته می‌شود و بدین معنا است که کاربر یا مشتری از زمان ورود به وب‌سایت با چه رنگها، تصاویر و جملاتی مواجه می‌شود و چه چیزی را تجربه می‌کند.

 

سرعت سایت

سرعت بالای وب‌سایت تاثیر زیادی بر رتبه بالای گوگل دارد و با توجه به سرعت نامطلوب اینترنت در ایران باعث افزایش رضایت کاربران و همچنین فروش و سوددهی خواهد داشت.

 

سازگاری وب‌سایت با مرورگرهای مختلف

نمایش درست وب‌سایت در مرورگرهای مختلف بسیار مهم است که از آن اطمینان داشته باشید تا تمام مشتریان و کاربران وب سایت فروشگاهی شما را همانطور که هست مشاهده کنند. برای این منظور مرورگرهای رایج مانند «گوگل کروم»، «اپرا» و «موزیلا فایرفاکس» را چک کرده و از طراح سایت خود بخواهید که وب‌سایت را بدون هیچ عیب و نقصی در این مرورگرها به شما تحویل دهد. سایر مرورگرها معمولا از سیستم همین مرورگرها استفاده کرده و یا کاربران آنها بسیار اندک می‌باشد.

 

ایجاد اعتماد و امنیت

با توجه به اینکه مشتریان محصول را نمی‌بینند باید هر اقدامی را به عمل بیاورید تا اعتماد انها را بدست آورید، ایجاد حس اعتماد و امینت تاثیر بسیار زیادی بر افزایش فروش سایت خواهد داشت . شما می‌توانید با دریافت مجوزهای لازم مانند «نماد اعتماد الکترونیکی» و ثبت فروشگاه خود در «ستاد ساماندهی» و نمایش لوگوهای مربوط به این سازمان ها اعتماد مشتران خود را جلب کنید.

 

کارایی وب‌سایت

شما به عنوان مدیر وب‌سایت تمام بخش‌های فروشگاه اینترنتی خود را می شناسید و کارایی آن را درک می‌کنید، از شخصی که تا به حال وب‌سایت شما را ندیده است بخواهید که در وب‌سایت ثبت‌نام، و هدفی را دنبال کند و کارایی وب‌سایت را محک بزند. همچنین با اضافه کردن بخش نظر سنجی درباره سایت می‌توانید از نقاط ضعف و قوت وب‌سایت خود آگاه شوید.

 

بازاریابی محتوا

«بازاریابی محتوا» به نوعی از بازاریابی اینترنتی گفته می‌شود که به تولید و اشتراک‌گذاری محتوا و اطلاعات می‌پردازد و در اصل هنر ارتباط با مشتری است. محتوا می‌تواند باعث حفظ مشتری بیشتر، به‌دست آوردن مشتریان جدید و افزایش فروش وب‌سایت شود.

 

نسخه واکنش‌گرا

امروزه کاربران اینترنت از نمایشگرهای متفاوت در ابعاد بزرگ و کوچک برای دستیابی به وب‌سایت‌ها استفاده می‌کنند و در این میان کاربران موبایل و تبلت روز به روز در حال افزایش است. «طراحی واکنش‌گرا» طراحان وب را قادر می‌سازد تا با پیاده‌سازی وب‌سایت انعطاف‌پذیر، تمامی دستگاه‌ها و کاربران را پوشش دهند. جهت افزایش فروش سایت وفروشگاه اینترنتی باید از وب‌سایتی «واکنش‌گرا» برخوردار باشید تا کاربران در تمام دستگاه‌ها و با هر نمایشگری به وب‌سایت شما دسترسی داشته باشند. همچنین وب‌سایت واکنش‌گرا تاثیر زیادی بر «سئو» سایت شما خواهد داشت.

 

سایر مطالب وبلاگ دیاکو را نیز مطالعه کنید.

آخرین اخبار
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
گوگل پنالتی چیست!؟
گوگل پنالتی چیست!؟
اهمیت صفحه فرود
اهمیت صفحه فرود
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
کارهای اولیه برای سئو
کارهای اولیه برای سئو
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
12 روش سئو «بخش 2»
12 روش سئو «بخش 2»
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
12 روش سئو «بخش 1»
12 روش سئو «بخش 1»
3 view icon 2,027
اشتراک گذاری:
social link social link social link social link
back to top
بیشتر بخوانید

جزئیات بیشتر

انتخاب تیتر وب‌سایت ...

جزئیات بیشتر

آشنایی با تکنیک‌های ...

جزئیات بیشتر

بازاریابی محتوایی مف...

جزئیات بیشتر

مراحل آنالیز سایت چی...