دیاکو
جستجو
مشاوره رایگان:  0910 911 32 19
menu open menu close

بازاریابی در غیاب شبکه اجتماعی

شبکه‌های به دلیل گستردگی، امکان ارتباط چند جانبه با کاربر و البته هزینه خیلی کم یا رایگان بودن، برای بسیاری از صاحبان کسب و کار جذابند اما هرگز مالکیت و تسلطی از جانب کاربران بر این فضا وجود ندارد و هر لحظه ممکن است تمام دارایی که در این فضا دارند از بین برود. با وبلاگ دیاکو همراه باشید.

 

ممکن است به دلایل گوناگون دسترسی‌ها در فضای هر شبکه‌ی اجتماعی، دچار مشکل شود. حتی برخی از شبکه‌های اجتماعی (مانند توئیتر) در قوانین خود ذکر کرده‌اند، «ممکن است بنابر تصمیم‌های یکطرفه دسترسی به حساب کاربری محدود یا مسدود شود». در این شرایط برخی شرکت‌ها که بازاریابی‌شان را از طریق این شبکه‌ها پیگیری می‌کنند، ممکن است دچار مشکل شوند و مشتریان خود را از دست بدهند. چگونه می‌توانیم در دنیای دیجیتال حضور داشته باشیم و با طی زمان، مشتریانی که به دست آورده‌ایم را حفظ کنیم؟ در این مطلب درباره‌ی فضاهای دیگری گفته‌ایم که می‌تواند متعلق به خودتان باشد و از آفت‌های احتمالی دور بماند.

 

جدی گرفتن وب‌سایت‌

وب‌سایت خوب، دارایی ارزشمندی است که می‌تواند به‌عنوان پایه‌ی اصلی دیجیتال مارکتینگ شما را همراهی کند. وب‌سایت در تمام ساعت شبانه‌روز می‌تواند به مخاطبان، از خدمات و کالاهای شما بگوید. در وب‌سایت، با تولید محتوای مناسب، توجه به اصول سئو، پالایش و بهبود دائمی UI و UX می‌توانید در بین مشتریان و رقبا جایگاهی مناسب برای خود خلق کنید. در نظر داشته باشید که مالک بی‌چون و چرای وب‌سایت خودتان هستید.

 

خرید و "CRM"

"CRM" از واجبات یک کسب و کار محسوب می‌شود ولی هنوز برخی شرکت‌ها از آن بی‌بهره‌ هستند و یا درست از قابلیت‌های آن استفاده نمی‌کنند. "CRM" کمک می‌کند تا با مشتریان تعامل دوطرفه داشته باشید و اطلاعاتی که از آنها دارید را در مسیر بازاریابی و جذب مخاطبان بیشتر به‌کار ببرید. سعی کنید با دقت و حوصله برای دریافت و طبقه‌بندی اطلاعات مشتریان خود اقدام کنید چرا که این اطلاعات، ضمن کمک به شناسایی الگوی رفتار مشتریان می‌تواند در بهبود و توسعه دیگر بخش‌های سازمان کارا و اثرگذار باشد. اگرچه راه‌اندازی و نگه‌داری از "CRM" هزینه دارد اما با کمک آن صاحب بانک اطلاعاتی می‌شوید که پایدار است و به خودتان تعلق دارد.

 

بهره‌مندی از ایمیل مارکتینگ

درایمیل مارکتینگ، بازگشت سرمایه بسیار سریع است و با توجه به فراوانی قالب‌ها و محتوا، همیشه می‌توانید با خلاقیت و هنر، سازمان‌ خود را به مخاطب معرفی کنید. طبق آمارهای جهانی تنها اگر حدود بیست درصد از مخاطبان ایمیل‌های شما را باز کنند، شما پبروز شده‌اید. یکی از مهم‌ترین حسن‌های ایمیل مارکتینگ این است که، کنترل‌پنل‌ها امکان رصد کامل رفتار مخاطبان را در اختیارتان می‌گذارند. برای مثال می‌توانید بسیار دقیق ببینید که آنها روی چه قسمت‌هایی و چندبار کلیک کرده‌اند، بیشتر با گوشی موبایل ایمیل شما را دیده‌اند یا کامپیوتر و بسیاری از امکانات دیگر که نرخ تبدیل فروش شما را افزایش خواهد داد و به امور بازاریابی‌تان در درازمدت کمک خواهد کرد.

 

زنگ زدن به مشتریان یا "Happy Call"

به بهانه‌های مختلف با مشتریان خود گفتگو کنید. این شیوه‌ی گفتگو، خارج از چهارچوب‌های مرسوم قرار دارد و هدف آن یادآوری برند، رضایت‌سنجی و کشف راه‌هایی برای ارتباطات بیشتر است. برای این بخش بهتر است از پرسنلی استفاده کنید که با حوصله و مودب هستند و می‌توانند گفتگو را با مشتری هدایت کنند و آن را ادامه دهند.

 

بها دادن به پیامک‌ها

در صورتی که متن‌های درستی را برای پیامک‌ها انتخاب کنید نه‌تنها سرمایه‌ای که برای این تبلیغات گذاشته‌اید بازخواهد گشت، بلکه می‌توانید به مخاطب نشان دهید برای ارتباط با او چقدر ارزش قائل هستید. ضمنا برخی از کنترل پنل‌های تبلیغات پیامکی امکان تعامل دوطرفه را ایجاد می‌کنند و با کمک آن می‌توانید با مشتریان خود گفتگو کنید. برای ساختن متن پیامک‌ها از اطلاعات مفید، اشعار و متون کوتاه و زیبا، مسابقات جالب و گفتن از تخفیف‌های دوره‌ای، بهره بگیرید. بی‌شک عبارات و کلماتی که فقط جنبه تبلیغاتی دارند و به نرخ‌های خیلی پایین اشاره می‌کنند فقط برای عده‌ای خاص، که معمولا مشتریان پرسود نیستند، جذاب خواهند بود و حتی مشکلاتی را برای سازمان‌تان ایجاد خواهند کرد. ذکر این نکته ضروری است که داشتن ثبات در زمان و روز ارسال پیامک، باعث می‌شود تا مخاطبان منتظر پیام‌های شما باشند و بیشتر به محتوای آن توجه کنند.

 

شرکت دیاکو می‌تواند به عنوان مشاور برای ورود به دنیای دیجیتال مارکتینگ، کنارتان باشد. در صورت تمایل از شما دعوت می‌کنیم با ما تماس بگیرید.

آخرین اخبار
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
گوگل پنالتی چیست!؟
گوگل پنالتی چیست!؟
اهمیت صفحه فرود
اهمیت صفحه فرود
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
کارهای اولیه برای سئو
کارهای اولیه برای سئو
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
12 روش سئو «بخش 2»
12 روش سئو «بخش 2»
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
12 روش سئو «بخش 1»
12 روش سئو «بخش 1»
1 view icon 649
اشتراک گذاری:
social link social link social link social link
back to top
بیشتر بخوانید

جزئیات بیشتر

چگونه از وب‌سایت کسب...

جزئیات بیشتر

کارهای اولیه برای سئ...

جزئیات بیشتر

دلیل شکست فروشگاه‌ها...

جزئیات بیشتر

تاثیر شبکه‌های اجتما...