دیاکو
جستجو
مشاوره رایگان:  0910 911 32 19
menu open menu close

طراحی لوگوی تاثیرگذار

قدرت یک کسب و‌ کار جدید تنها به ارائه‌ی محصولات بی نقص محدود نمی‌شود. اگر قصد دارید که یک کسب و ‌کار موفق داشته باشید باید روی بازاریابی برند خود نیز کار کنید. باید به یاد داشته باشید که بازاریابی برند با داشتن نام و لوگوی مناسب آغاز می‌شود. مطالعه انجام شده نشان می‌دهند لوگوهایی که از طراحی خوبی برخورداد هستند ۱۳ درصد بیشتر توجه مشتریان را جلب کرده، ۷ درصد بیشتر آن‌ها را به یک برند علاقه‌مند می‌کنند و ۶ درصد شانس معرفی شدن شرکت به‌عنوان یک برند خاص در یک زمینه مشخص را افزایش می‌دهند. درواقع یک لوگوی مناسب و به یاد ماندنی باعث ایجاد رابطه‌ی خوبی میان شرکت و مشتریان می‌شود و شانس درگیر شدن آن‌ها با برند شما را افزایش می‌دهد. در این مطلب دیاکو به بررسی نکاتی پرداخته است که در طراحی یک لوگوی موثر و ماندگار به شما کمک می‌کنند.

 

رنگ‌های مناسب برای لوگو

برای داشتن لوگوی رنگی باید روان‌شناسی رنگ‌ها را در طراحی آن مد نظر داشته باشید. دقت کنید که آیا رنگ‌های شما احساس قدرت را به مخاطبان منتقل می‌کنند یا اینکه باعث حواس‌پرتی می‌شوند. رنگ‌هایی را انتخاب کنید که روی زمینه‌ی سفید و مشکی خودشان را بهتر نشان دهند زیرا لوگوها معمولا روی کاغذهای سفید یا مشکی چاپ خواهند شد.

 

انعطاف‌پذیری لوگو

لوگوی مناسب باید از روی یک بیلبورد تبلیغاتی در فاصله‌ی چند کیلومتری یا یک کارت ویزیت با ابعاد چند سانتی‌متر قابل شناسایی باشد. ضمنا باید روی بروشورها، تیشرت‌های تبلیغاتی و دیگر محصولات بازاریابی ظاهر خوبی داشته باشد. یک لوگوی خوب باید ظاهر زیبایی با رنگ‌های مختلف داشته باشد و در پیش‌زمینه‌های تیره، روشن یا حتی رنگی مناسب به نظر برسد.

 

قوی و متعادل بودن لوگو

لوگو می‌تواند فقط از متن تشکیل شده باشد یا اینکه یک سمبل گرافیکی باشد و یا شامل هر ۲ مورد باشد. درواقع لوگو باید بازتابی از شرکت شما، قلب، روح و شخصیت آن باشد. برای طراحی لوگو با این ویژگی‌ها باید مخاطبان و محصولات یا خدمات خود را همیشه در ذهن داشته باشید. لوگوهایی که ظاهر قوی دارند و متعادل هستند تاثیر بهتری روی مخاطبان خواهند گذاشت، زیرا خواندن آن‌ها ساده بوده و در یک محیط شلوغ مانند مراکز خرید تاثیر مثبتی روی دیگران خواهند گذاشت.

 

به یاد ماندنی بودن لوگو

نیازی نیست تا لوگو تعریف دقیقی از کسب و کار شما باشد. برای مثال شرکت‌های خودروسازی از علامت خودرو در لوگوی خود استفاده نمی‌کنند. اگر قصد استفاده از آیکون برای طراحی لوگوی خود دارید باید به دنبال تصاویری باشید که حتی بدون نوشتن نام شرکت با مخاطبان رابطه برقرار کند.

 

ساده بودن لوگو

سادگی کلید موفقیت است. چاپ و تکثیر کردن یک لوگوی پیچیده سخت بوده و ممکن است مشتریان متوجه نکته‌ی آن نشوند. اغلب شرکت‌هایی که موفق هستند مانند اپل، فیسبوک و مک‌دونالد لوگوی ساده‌ای دارند. لوگوی آن‌ها به‌قدری ساده و واضح است که حتی اگر سیاه و سفید هم باشد توسط مخاطبان تشخیص داده خواهد شد.

 

عدم وابستگی لوگو به زمان

استفاده کردن از ترندها یا چیزهایی که در مقطعی از زمان مورد توجه قرار دارند خوب است اما با گذشت زمان از میزان محبوبیت آن‌ها کاسته خواهد شد. یک لوگوی خوب نباید به زمان وابستگی داشته باشد. هرچقدر وابستگی یک لوگو به زمان کمتر باشد ماندگاری آن در ذهن مردم بیشتر خواهد بود.

 

خاص بودن لوگو

با وجود فونت‌های متنوع و میلیون‌ها رنگی که از ترکیب شدن با یکدیگر به دست می‌آیند طراحی یک لوگوی خاص زمان‌بر بوده و به صبوری احتیاج دارد. لوگوی شما باید به‌گونه‌ای طراحی شود که جایگاه خودش را در میان دیگر لوگوهای محبوب پیدا کند. هرگز از لوگوهای شناخته شده مانند نایک در طراحی‌های خود استفاده نکنید. دیدن یک لوگوی جهانی و معروف باعث از بین رفتن اعتماد مشتریان به برند شما خواهد شد.

 

داشتن معنی برند شما

لوگو باید پیام برند شما را بازگو کند. برندهای معروف دنیا به دلیل لوگوی خود محبوب نشده اند بلکه لوگوها به دلیل پیامی که به مخاطبان منتقل می‌کنند مورد توجه قرار می‌گیرند. درنتیجه قبل از طراحی لوگو به این موضوع توجه کرده و نظر دیگران را نیز در این رابطه جویا شوید. گاهی اوقات دیگران متوجه نکته‌هایی می‌شوند که هرگز به ذهن شما خطور نکرده است.

 

استفاده از طراحی وکتور

باید از طراحان لوگوی خود بخواهید تا لوگوی شما را به صورت وکتور طراحی کنند. «وکتور دیزاین» نوعی طراحی است که توسط نرم‌افزارهای «فتوشاپ» یا «ایلاستریتور» و توسط بردار و دیگر اشکال ریاضی انجام می‌شود. چنین طراحی‌هایی در آینده دست شما را برای اعمال تغییرات کوچک در اندازه و مدل طراحی باز خواهد گذاشت.

 

داشتن تایپوگرافی قوی

حروف‌چینی یا تایپوگرافی در طراحی لوگو بسیار مهم است. فونت‌های انگلیسی قدیمی مظهر قدرت هستند اما خواندن آن‌ها دشوار خواهد بود، مخصوصا زمانی که در ابعاد کوچک نوشته شوند. استفاده از تایپوگرافی‌های مناسب نیازمند مهارت است، بنابراین فونت‌هایی را انتخاب کنید که پیام برند شما را به بهترین شکل به مشتریان منتقل نماید.

 

 

سایر مطالب وبلاگ دیاکو را نیز مطالعه کنید.

آخرین اخبار
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
گوگل پنالتی چیست!؟
گوگل پنالتی چیست!؟
اهمیت صفحه فرود
اهمیت صفحه فرود
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
کارهای اولیه برای سئو
کارهای اولیه برای سئو
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
12 روش سئو «بخش 2»
12 روش سئو «بخش 2»
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
12 روش سئو «بخش 1»
12 روش سئو «بخش 1»
1 view icon 887
اشتراک گذاری:
social link social link social link social link
back to top
بیشتر بخوانید

جزئیات بیشتر

آشنایی با On-Page SE...

جزئیات بیشتر

فروش به زبان ساده – ...

جزئیات بیشتر

آشنایی با برندینگ یا...

جزئیات بیشتر

ارسال رایگان چه تاثی...