دیاکو
جستجو
مشاوره رایگان:  0910 911 32 19
menu open menu close

سئو کلاه سفید چیست؟

سئو به سه نوع کلاه سفید، کلاه سیاه و کلاه خاکستری تقسیم می‌شود. سئو کار کلاه سفید، شخصی است که بر اساس توصیه‌ها و طبق قوانین گوگل کار سئو را انجام می‌دهد و به همین خاطر هرگز در طول زمان به مشکل برنخواهد خورد و سایت او دچار جریمه گوگل نمی‌گردد، اما در طرف مقابل سئو کار کلاه سیاه فردی است که با استفاده از روش‌های خلاف و غیرقانونی سعی می کند رتبه سایت خود را بهبود دهد و گوگل با چنین افرادی مبارزه می‌کند، سئو کار کلاه خاکستری فردی است که نه به طور کامل از سئو سفید و نه به طور کامل از روش‌های سئو سیاه استفاده می‌کند، بلکه بین این دو روش قرار دارد و به صورت محتاطانه از روش‌هایی استفاده می‌کند که بتواند رتبه سایت خود را بهبود بخشد. با بخش وبلاگ سایت دیاکو همراه باشید.

 

سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید که موضوع اصلی این مطلب است از این قرار است که شما اصولا مطلب را برای مخاطب می‌نویسید و در پی آن زمانی که مخاطب، مطلب شما را بپسندد، موتور جستجو نیز شما را شناسایی خواهد کرد زیرا اگر شما در خدمت مخاطبانتان باشید، موتورهای جستجو نیز در خدمت شما خواهند بود. حال در این راستا یک سری اصول و استاندارد نیز به دست آمده است که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

 

سئو کلاه سیاه

سئو دارای یک سری قوانین است که برخی از آنها به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از طرف خود موتورهای جستجو اطلاع‌رسانی شده است و برخی از آنها نیز در طی تجربیاتی که کاربران و متخصصان در استفاده از این موتورهای جستجو داشته‌اند کشف و اعلام شده است. اگر گاهی مشاهده می‌کنید که اطلاعات متضادی در مورد سئو توسط متخصصان بیان می‌شود، به این خاطر است که بسیاری از این اطلاعات تجربی بوده و گاهی در این تجربیات خطاهایی رخ می‌دهد. سئو کلاه سیاه قصد دارد با روش‌هایی ابتکاری، از این قوانین سوء استفاده کند و آنها را دور بزند. به طور مثال، چند سال قبل که گوگل اهمیت ویژه‌ای برای تراکم کلمه کلیدی در متن قائل بود و به شاخص‌های دیگر توجه چندانی نداشت، افرادی که به سئو کلاه سیاه می‌پرداختند، صفحاتی در سایت‌ها قرار دادند که صرفا حاوی یک سری کلمه کلیدی بود و هیچ دانش خاصی را به خواننده منتقل نمی‌کرد. اما نکته مهم این است که سئو کلاه سیاه اگرچه در زمان کمی باعث رشد سریع شما می‌شود، با بهبود الگوریتم‌های گوگل، به همان سرعت باعث سقوط شما خواهد شد. لذا این روش برای کسب و کارهایی که قصد کار بلندمدت دارند توصیه نمی‌شود.

 

سئو کلاه خاکستری

افرادی که از روش های سئو کلاه خاکستری استفاده می‌کنند، نه به طور کامل از روش های سئو کلاه سیاه پیروی کرده و نه به طور کامل پیرو مکتب سئو کلاه سفید هستند، بلکه سعی می‌کنند با ایجاد راه‌های کوتاه‌تر، کمی به روند سئو سرعت ببخشند. به طور مثال شما ممکن است برای ساخت بک‌لینک اقدام به ایجاد چند وبلاگ فرعی کنید و مدام از همه مطالب آنها به سایت خودتان لینک دهید، انجام این کار به تعداد بالا باعث می شود که از دید گوگل به عنوان سئوکار کلاه سیاه شناخته شوید، اما انجام این کار به تعداد محدود شما را به عنوان یک سئو کار کلاه خاکستری معرفی می‌کند.

 

استفاده صحیح از تگ‌ها

در کدنویسی سایت باید تگ‌ها به طور مناسبی با استفاده از کلمات کلیدی هر صفحه و همچنین عناوین مهم موجود در هر صفحه تکمیل شود. سعی کنید تا جایی که ممکن است متاتگ توضیحات را طوری بنویسید که علاوه بر توصیف محتوای آن صفحه، کاربر را ترقیب کند که وارد آن صفحه شود. برای بررسی این موضوع که سایت فعلی شما از لحاظ تگ‌ها و متاتگ‌ها چه مشکلاتی دارد، می‌توانید از ابزارهای چک سئو استفاده کنید.

 

تولید محتوای استاندارد و با کیفیت

مهم‌ترین مورد در سئو کلاه سفید، محتوای با کیفیت است. نکات بسیار زیادی در مورد یک محتوای استاندارد وجود دارد. در گذشته گفته می‌شد که مطالب هر صفحه باید کوتاه باشد تا خواننده از مطالعه آن خسته نشود اما در این سال ها به نظر میرسد صفحاتی که دارای متنی حاوی بیش از 1000 کلمه هستند، راحت در موتورهای جستجو جایگاه به دست می‌آورند. البته تمام نکاتی که در سئو کلاه سفید بیان می‌شود با این پیش فرض است که شما قبل از هر چیز به مفید بودن محتوا برای کاربرانتان توجه می‌کنید، زیرا اگر همه این نکات بیان شده را رعایت کنید اما کاربران، شما را نپسندند موتورهای جستجو نیز شما را نخواهند پسندید. بعد از تعدادی پاراگراف از یک تصویر زیبا ، جذاب و با کیفیت استفاده کنید تا چشم کاربران از مشاهده حجم زیاد و یکنواخت متن‌ها خسته نشود و مدت بیشتری را به مطالعه سایت شما بپردازند.

 

از ویدئو استفاده کنید زیرا از دو جهت به سئو شما کمک می‌کند. جهت اول اینکه مشاهده ویدئو توسط کاربران باعث می‌شود مدت زمان بیشتری در سایت بمانند و جهت دوم همین که یک ویدئو در سایت خود قرار داده‌اید، از نظر موتورهای جستجو ارزشمند است و نشان می‌دهد که شما برای غنی‌سازی مطالب سایت خود تلاش کرده‌اید.

 

در صفحات سایت خود از لینک‌های داخلی و خارجی استفاده کنید. لینک‌دهی داخلی به این معنی است که شما از یک صفحه از سایت به صفحه دیگری از سایت خود لینک دهید و از خواننده دعوت کنید آن صفحه را نیز مطالعه کند. این نوع لینک‌دهی باعث می‌شود هر کاربر، تعداد صفحات بیشتری از سایت شما را مشاهده کند که این اتفاق به طور مستقیم در محبوبیت شما در بین موتورهای جستجو تاثیر دارد. لینک دهی خارجی همانطور که از اسم آن مشخص است، به این معنی است که از سایت خود به سایت دیگری لینک دهید که این کار باعث می‌شود ربات های خزنده مربوط به موتورهای جستجو، راحت تر بتوانند موضوع و محتوای صفحات سایت شما را بشناسند و اعتبار آن اعتماد کنند.

 

به اشتراک گذاشتن مطالب

مطالب سایت خود را در هر جایی که می‌توانید به اشتراک بگذارید اما به این پنج شبکه اجتماعی توجه ویژه‌ای داشته باشید: گوگل پلاس، یوتیوب، فیس بوک، توییتر و لینکدین. گفته می‌شود که این شبکه های اجتماعی از اعتبار ویژه‌ای نزد گوگل برخوردار هستند. به این نکته توجه داشته باشید که یوتیوب، فیس‌بوک و توییتر در ایران فیلتر هستند و به همین دلیل معمولا سایت‌ها و شرکت‌ها به تولید محتوای تخصصی برای آنها اقدام نمی‌کنند، لذا کافی است که مطالب خود را در این شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا به سئو خود کمک کرده باشید. در کنار این موارد به آپارات، تلگرام و سایر امکانات موجود نیز توجه کنید.

 

سرعت سایت

کاربران بیشتر از چند ثانیه برای باز شدن سایت شما صبر نخواهند کرد زیرا اطلاعاتی که نیاز دارند معمولا در سایت‌های دیگر هم پیدا می‌شود. پس تا جایی که توان دارید سرعت سایت خود را افزایش دهید.

 

به صورت خلاصه، هر کاری که با دید طولانی مدت و بر اساس بهبود تجربه کاربری اتفاق بیفتد، می تواند به سئو سفید سایت کمک کند، به عنوان مثال وقتی که شما محتوای سایت را برای کاربران سایت می‌نویسید و محتوای مفید و کاربردی تولید می‌کنید، از روش‌های سئو سفید استفاده می‌کنید. اما اگر محتوای سایت را با این هدف تولید می‌کنید که صرفا برای روبات‌های موتور جستجو جذاب باشد و اهمیتی به کاربر نمی‌دهید از سئو سیاه استفاده کرده‌اید.

 

سایر مطالب وبلاگ دیاکو را نیز مطالعه کنید.

آخرین اخبار
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
گوگل پنالتی چیست!؟
گوگل پنالتی چیست!؟
اهمیت صفحه فرود
اهمیت صفحه فرود
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
کارهای اولیه برای سئو
کارهای اولیه برای سئو
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
12 روش سئو «بخش 2»
12 روش سئو «بخش 2»
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
12 روش سئو «بخش 1»
12 روش سئو «بخش 1»
1 view icon 769
اشتراک گذاری:
social link social link social link social link
back to top
بیشتر بخوانید

جزئیات بیشتر

روش انتقال فروش به د...

جزئیات بیشتر

چگونه مطالعه‌ای مفید...

جزئیات بیشتر

مراحل آنالیز سایت چی...

جزئیات بیشتر

ویدیو بک گراند برای ...