دیاکو
جستجو
مشاوره رایگان:  0910 911 32 19
menu open menu close

ویدیو بک گراند برای سایت

استفاده از ویدئو برای بک گراند وب‌سایت دیگر یک تکنیک نو یا برای آینده محسوب نمی‌شود و اکنون نیز توانسته جای خود را در بسیاری از سایت‌های خلاقانه و مطرح به خوبی پیدا کند. استفاده از ویدئو بک گراند طراحی وب‌سایت شما را زیباتر خواهد کرد ولی در صورتیکه اصول استفاده از آن را به‌درستی رعایت نکنید ممکن است عملکرد سایت شما را کاهش داده و تجربه کاربری نامناسبی ایجاد کند. با بخش وبلاگ سایت دیاکو همراه باشید.

 

اصول استفاده از ویدئو در طراحی وب‌سایت

دقت داشته باشید که هدف از به کارگیری ویديو در بک گراند افزایش زیبایی و انتقال سریعتر پیام به مخاطب است. اینکه فقط یک ویدئو با حجم مناسب داشته باشیم دلیل نمی‌شود که از این تکنیک در طراحی وب‌سایت خود استفاده کنیم بلکه باید با هدف و برنامه مشخص ویدیوی خود را تهیه کنید. برای استفاده از ویدیو به عنوان بک گراند نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 

ویدیوی با حجم پایین

وب‌سایت با سرعت بالا نقش مهمی در تجربه کاربر و میزان رضایت او خواهد داشت و این نکته را در تمامی مراحل طراحی وب‌سایت در نظر می‌گیریم. اگر ویدئوی شما حجم بالایی داشته باشد زمان زیادی برای لود شدن آن مورد نیاز است و در بیشتر مواقع کاربران پیش از لود شدن ویدیو صفحه را ترک خواهند کرد. دقت کنید که ویدیوی شما بیشتر از ۵۰۰ کیلوبایت نباشد.

 

ویدیوی بی‌صدا

صدا در ویدیو قبل از هر چیز موجب افزایش حجم آن می‌شود که در بالا به عواقب آن اشاره کردیم. علاوه برآن بسیاری از کاربران در محیط کار یا فضاهای عمومی به سایت شما مراجعه می‌کنند و آمادگی پخش صدا از دستگاه خود را ندارند. در نتیجه با شروع ویدیو برای جلوگیری از پخش صدای آن مجبور به بستن صفحه و خروج از سایت می‌شوند. در بهترین حالت کاربران صدای دستگاه خود را قطع خواهند کرد.

 

تصویر پیش فرض

به هر حال برای بارگذاری و نمایش ویدئو به چند ثانیه زمان نیاز خواهیم داشت و در این مدت فضای در نظر گرفته شده خالی می‌ماند یا تصویر سیاه به کاربر نمایش داده می‌شود. در این شرایط کاربران تصور می‌کند طراحی وب‌سایت شما ایراد داشته و یا زیبایی لازم را ندارد. برای جلوگیری از این مشکل یک تصویر پیش فرض بعنوان پوستر ویدیو قرار دهید که تا زمان لود شدن کامل ویدیو به کاربر نمایش داده شود.

 

حذف ویدئو در موبایل

سرعت اینترنت و سایز صفحه نمایش در تلفن‌های همراه باعث می‌شود شانس دیده شدن ویدیوی شما بسیار کاهش یابد. همچنین بیشتر ویدیوها برای صفحه نمایش عریض تهیه می‌شوند و زمانیکه کاربر گوشی خود را به صورت عمودی در دست گرفته بخش‌هایی از ویدیو را مشاهده نخواهد کرد. پیشنهاد میشود یک تصویر جایگزین برای ویدیو بک گراند خود در نظر بگیرید که در نسخه موبایل به کاربران نمایش داده شود.

 

قرار دادن پیام به صورت متنی روی ویدیو

هدف ما از ویدیو جلب توجه کاربران و افزایش زیبایی سایت است ولی پیامی که هر کاربر از یک ویدیو دریافت می‌کند ممکن است متفاوت با هدف اولیه شما باشد. در نتیجه بهتر است ویدیوی شما به صورت بک گراند و با لایه‌ای تیره به کاربر نمایش داده شده و پیام مورد نظر شما به صورت متنی بر روی آن قرار گیرد. این پیام باید به راحتی قابل خواندن بوده و از ویدیوی زمینه قابل تفکیک باشد.

 

استفاده از چهره‌ها در ویدیو

دیدن چهره یک فرد در ویدیو می‌تواند حس اعتماد و آشنایی در مخاطب ایجاد کند. به همین منظور پیشنهاد می‌کنیم ویدیوی شما از محیط کار واقعی و چهره افراد فعال در شرکت یا مجموعه شما تهیه شده باشد. هرچقدر ویدیو به فضای واقعی نزدیک‌تر باشد شانس ایجاد ارتباط با کاربر در آن افزایش خواهد یافت.

 

ویدیوی کوتاه

زمان در طراحی وب‌سایت نقش مهمی خواهد داشت. مدت حضور کاربر در یک صفحه ممکن است بسیار کوتاه باشد و شما باید در سریعترین زمان ممکن پیام خود را به او منتقل کنید. در نتیجه از ویدیوی کوتاه و حداکثر ۱۰ ثانیه‌ای در وب‌سایت خود استفاده کنید تا مطمئن شوید کاربر تا انتهای آن را مشاهد خواهد کرد.

 

استفاده از ویدیوهای بی‌پایان

در صورتی که حضور کاربر در صفحه بیشتر از زمان ویدیو باشد یا وقتی که به بخش نمایش ویدیو می‌رسد مقداری از آن عبور کرده باشد نمی‌تواند پیام شما را به درستی دریافت کند. به همین منظور معمولا در بک گراند از ویدیوهایی استفاده می‌شود که آغاز و پایان مشخصی ندارند و با تکرار مداوم آنها مفهوم آنها همچنان حفظ می‌شود.

 

چرا از ویدیو بک گراند استفاده نکنیم؟

استفاده از ویدیو می‌تواند اثربخش طراحی شما و انتقال پیام به مخاطب را بهبود دهد ولی روش‌های ساده‌تری نیز برای اینکار وجود دارد. معمولا ویدیو برای سایت‌های محتوا محور و پربازدید توصیه نمی‌شود. شرکت‌های تبلیغاتی، آژانس‌های مسافرتی، رستوران‌ها، طراحی وب‌سایت شرکتی و سایت‌های شخصی فضای مناسبی برای ویدیو در زمینه هستند ولی در بسیاری موارد بهتر است از آن چشم‌پوشی کنید.

 

برخی از سایت‌هایی که ویدیو برای آنها توصیه نمی‌شود:

 • سایت‌های نقد و بررسی محصولات
   
 • سرویس‌های آنلاین
   
 • سایت‌های آگهی
   
 • فروشگاه‌های اینترنتی
   
 • سایت‌های خبری
   
 • فروم و شبکه‌های اجتماعی

 

 

 

سایر مطالب وبلاگ دیاکو را نیز مطالعه کنید.

آخرین اخبار
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
گوگل پنالتی چیست!؟
گوگل پنالتی چیست!؟
اهمیت صفحه فرود
اهمیت صفحه فرود
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
کارهای اولیه برای سئو
کارهای اولیه برای سئو
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
12 روش سئو «بخش 2»
12 روش سئو «بخش 2»
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
12 روش سئو «بخش 1»
12 روش سئو «بخش 1»
1 view icon 1,177
اشتراک گذاری:
social link social link social link social link
back to top
بیشتر بخوانید

جزئیات بیشتر

بهبود پیج اینستاگرام...

جزئیات بیشتر

مزایای تجارت الکترون...

جزئیات بیشتر

وب‌سایت حرفه‌ای چه خ...

جزئیات بیشتر

فروش به زبان ساده – ...