دیاکو
جستجو
مشاوره رایگان:  0910 911 32 19
menu open menu close

اشتباهات طراحی وب‌سایت

با توجه به سرعت معرفی متدهای متنوع و تکنولوژی های جدید در طراحی وب‌سایت شناخت تمام استانداردهای جدید برای طراحان وب‌سایت امری دشوار خواهد بود. با این وجود نکاتی هستند که عدم رعایت آنها وابسته به طراحی یا فریم ورک شما نیست و در هر سایتی باید مورد توجه قرار گیرند. مهم‌ترین اشتباهات در طراحی وب‌سایت را در بخش وبلاگ سایت دیاکو مطالعه کنید.

 

یک وب‌سایت با چندین فونت

از ابتدا طراحی در فتوشاپ و نرم افزارهای کامپیوتری رایج شد و طی چند سال اخیر راه خود را به فضای وب‌سایت باز نمود. زمانیکه شما در حال طراحی یک تراکت یا بیلبورد هستید حجم فایل‌ها برای شما اهمیتی ندارد و چه بسا هرچقدر با کیفیت بالاتری خروجی بگیرید نتیجه کار بعد از چاپ بهتر می‌شود. در طراحی سایت یکی از فاکتورهای با اهمیت حجم صفحه و سرعت بارگذاری آن است. هر فونتی که در یک صفحه وب بارگذاری می‌شود ممکن است بین ۵۰ تا ۲۰۰ کیلوبایت حجم صفحه را افزایش دهد و به هر تعداد که تنوع فونت شما بیشتر باشد حجم صفحه نیز بالاتر خواهد رفت. در این شرایط ممکن است صفحه به صورت کامل لود شده باشد ولی هنوز فونت‌ها در مرورگر کاربر نمایش داده نشوند تا زمانیکه یک به یک دانلود و نمایش داده شوند. از طرف دیگر استفاده از چندین فونت در یک صفحه عملا طراحی وب‌سایت شما را از حالت حرفه‌ای خارج می‌کند زیرا نمی‌توان چندین فونت پیدا کرد که از نظر ظاهری تناسب درستی با هم داشته باشند و یا اگر خیلی به هم نزدیک باشند تنوع فونت بی‌معنی خواهد شد.

 

دقت باشید که فونت‌های انتخابی در یک فضای ذهنی باشند. برای مثال اگر فونت عنوان شما فانتزی و منحنی باشد ولی متن‌ها با یک فونت جدی و شکسته نمایش داده شوند از نظر تجربه کاربری دچار مشکل می‌شوید و هویت بصری شما نامناسب خواهد شد.

 

کلمات کلیدی بیش از حد در صفحه

به احتمال فراوان مقالات زیادی در مورد تاثیر تکرار کلمات کلیدی در متن خوانده‌اید و برای بهبود وضعیت سئو سایت خود این تکنیک را استفاده می‌کنید. گاهی اوقات توجه به سئو موجب می‌شود که کاربر از ساختار و نگارش کلی محتوای شما لذت نبرده و در نتیجه رغبتی به مطالعه کامل آن نشان ندهد. پیشنهاد می‌کنیم دایره کلمات خود را گسترش داده و متن سایت را برای کاربران بنویسید نه موتورهای جستجو.

 

بنرهای زیاد در طراحی سایت

منظور ما سایت‌هایی هستند که با استفاده از تصاویر و جملات تشویقی تلاش می‌کنند کاربران را به صفحه یا رفتار خاصی هدایت کنند. برای مثال شما در زمینه فروش آموزش‌های ویدئویی فعالیت می‌کنید و در بخش‌هایی از سایت فضایی برای خرید آنلاین محصولات قرار داده‌اید. اگر برای هر محصول خود یک بنر و یک جمله تاثیرگذار مانند قرار دهید عملا آسیب جدی به طراحی سایت خود خواهید زد. اگر فقط یک محصول شاخص را به کاربر پیشنهاد دهید شانس بیشتری برای افزایش فروش خود خواهید داشت زیرا با مشاهده بنرهای زیاد حس عدم اطمینان و کیفیت در ذهن کاربر ایجاد خواهد شد.

 

پخش موزیک به صورت خودکار

برای القای حس موجود در سایت به کاربر و جلب توجه بیشتر، پیشنهاد می‌شود که پخش موزیک در طراحی سایت استفاده شود. هردو هدف بسیار ارزشمند هستند ولی وسیله‌ای که انتخاب شده است مناسب نیست. کاربرانی که به سایت شما مراجعه می‌کنند سلیقه موسیقی یکسانی ندارند و استفاده از یک آهنگ مشخص برای همه خوشایند نخواهد بود. از طرف دیگر بسیاری از کاربران هنگام مراجعه به سایت شما در محیط‌های عمومی و دفاتر کاری خود هستند و ممکن است آمادگی لازم برای پخش موزیک از دستگاه خود را نداشته باشند. در این شرایط کاربر به سرعت سایت شما را ترک می‌کند یا در بهترین حالت صدای دستگاه خود را قطع می‌کند. علاوه بر اینها استفاده از موزیک موجب افزایش حجم صفحه و کاهش سرعت بارگذاری صفحه نیز خواهد شد که می‌تواند در سئو سایت شما تاثیر منفی داشته باشد.

 

تصاویر آماتور یا غیر مرتبط

بیشتر مدیران سایت‌ها یا طراحان، زمان کافی برای انتخاب تصاویر سایت صرف نکرده و با جستجو در گوگل اولین تصاویر مرتبط با موضوع را استفاده می‌کنند. این کار باعث می‌شود تصاویری که در بخش‌های مختلف سایت استفاده می‌شود هماهنگی رنگ بندی و سبک را نداشته باشند و عملا در هر صفحه هویت جدیدی از برند شما به کاربر نمایش داده می‌شود. زمانیکه تصاویر مورد نظر خود را از گوگل پیدا می‌کنید عملا خود را در معرض استفاده از محتوای تکراری قرار می‌دهید، زیرا گوگل این تصاویر را قبلا در سایت‌های دیگر مشاهده و ایندکس کرده و وجود آن در صفحات شما ارزش افزوده‌ای از نظر سئو برای شما نخواهد داشت.

 

پاپ‌های زیاد در صفحه

اپ آپ جلب توجه بسیاری برای کاربران دارد و در صورت استفاده صحیح از آن می‌تواند نرخ تبدیل کاربر به مشتری و یا عضویت در خبرنامه را افزایش چشم‌گیری داد. ولی اگر تعداد این پیام یا پاپ‌ها زیاد شود به طور حتم برای کاربران شما آزاردهنده خواهد بود. پاپ‌هایی که به سختی می‌توان راهی برای بستن آنها پیدا کرد یا با حضور خود موجب می‌شوند محتوای اصلی صفحه به کلی ناپدید شود از مهمترین فاکتورهای خروج کاربر از سایت هستند.

 

 

سایر مطالب وبلاگ دیاکو را نیز مطالعه کنید.

آخرین اخبار
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
گوگل پنالتی چیست!؟
گوگل پنالتی چیست!؟
اهمیت صفحه فرود
اهمیت صفحه فرود
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
کارهای اولیه برای سئو
کارهای اولیه برای سئو
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
12 روش سئو «بخش 2»
12 روش سئو «بخش 2»
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
12 روش سئو «بخش 1»
12 روش سئو «بخش 1»
1 view icon 678
اشتراک گذاری:
social link social link social link social link
back to top
بیشتر بخوانید

جزئیات بیشتر

12 روش سئو «بخش 2»

جزئیات بیشتر

نکاتی برای راه‌‌اندا...

جزئیات بیشتر

اهمیت صفحه فرود

جزئیات بیشتر

برندسازی داخلی