دیاکو
جستجو
مشاوره رایگان:  021-77 54 08 57
menu open menu close

روش انتقال فروش به دنیای دیجیتال

با پیشرفت تکنولوژی و گستردگی استفاده از اینترنت، حضور در دنیای دیجیتال مارکتینگ یک انتخاب و ضرورتی ناگزیر است. این روزها اگر جایی در دنیای دیجیتال نداشته باشید به شدت از رقبا عقب خواهید افتاد و نمی‌توانید به آنچه که لایقش هستید دست یابید. برای ورود به دنیای دیجیتال مارکتینگ از کجا آغاز کنید؟ با بخش وبلاگ سایت دیاکو همراه باشید.

 

با گسترش استفاده از اینترنت، مشتریان تصویر خدماتی که قرار است دریافت کنند را در وب‌سایت‌ها می‌بینند، در اینترنت درباره جاذبه‌های گردشگری می‌خوانند و یا می‌توانند مشخصات محصول انتخابی خود را با سایر محصولات موجود در بازار مقایسه کنند. اگر از دیجیتال مارکتینگ به نفع کسب و کارتان استفاده نکنید، شکست‌تان حتمی خواهد بود. برای ورود به این سرزمین پر از شگفتی، نیاز به دانش و تسلط به ادبیاتی خاص است. در این مطلب برایتان از مسیری می‌گوییم که به جایگاهی مناسب در دیجیتال مارکتینگ منتهی می‌شود.

 1. داشتن آموزش‌: در صورتی که قرار است به عنوان مدیر، رهبری یک تیم بازاریابی دیجیتال را بر عهده بگیرید یا به‌عنوان کارشناس بازاریابی شروع به کار کنید و یا این امور را برون‌سپاری کنید حتما حداقل یک‌بار در کلاس‌های آموزشی دیجیتال مارکتینگ شرکت کنید. جالب است بدانید با حداقل 20 و حداکثر 60 ساعت گذراندن دوره آموزشی با ادبیات، مفاهیم و چهاچوب‌های دیجیتال مارکتینگ آشنا می‌شوید. وقتی با اصطلاحات آشنا شدید، کتاب و مقاله بخوانید و حتما تجربیاتی که دیگران به آن دست پیدا کرده‌اند را جدی بگیرید.
   
 2. کمک گرفتبن از مشاوران: متاسفانه دنیای دیجیتال مارکتینگ برای بسیاری از افراد مانند کوره‌راه‌های تاریک و پیچ در پیچی است که آنها را تنها به سمت شکست و از بین رفتن سرمایه‌ها می‌برد. اگر چندین بار شکست خورده‌اید یا برای اولین بار است که می‌خواهید به دنیای دیجیتال وارد شوید حتما از مشاور دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید و بخواهید تا مدتی کنارتان باشد تا روند کاری‌تان را پایش کند. مشاوران خوب، تا زمانی که با پیچ و خم‌های دیجیتال مارکتینگ آشنا شوید کنارتان خواهند بود و بعد رفته رفته نقش‌شان کمرنگ می‌شود.
   
 3. شروع کار با وب‎سایت: علاوه بر توجه به زیبایی‌های بصری (UI)، حتما بر روی تجربه کابری (UX) تمرکز کنید. در واقع سایت شما باید بتواند به‌راحتی فرایندهای مورد نیاز مشتریان را برایشان عملیاتی کند و کاربران بتوانند به سرعت، با اعتماد بالا و با حس خوبی نسبت به خرید اقدام نمایند. کاری کنید که مشتریان از تجربه خودشان در سایت شما برای دیگران تعریف کنند. برای رسیدن به این اهداف نیز حتما از متخصصین که به UI، UX  و صنعت گردشگری آشنا هستند، کمک بگیرید. سایت اعتبار شماست و مشتری به آن به چشم دفتر کارتان نگاه می‌کند. یک وب‌سایت خوب و کامل به مشتری اطمینان می‌دهد که شما در کارتان خبره هستید. برای دفتر کارتان در دنیای دیجیتال مارکتینگ به اندازه کافی پول و زمان کنار بگذارید. سایت‌های کوچک و غیرحرفه‌ای معمولا در دریای خروشان سایت‌های بزرگ گم می‌شوند و اثری هم از آنها باقی نمی‌ماند.
   
 4. پادشاهی محتوا: برای تولید محتوا باید پرسونای مخاطب و الگوی رفتاری او را در نظر بگیریم و بر اساس آن شیوه‌ی تولید محتوا و فضای انتشار آنها را انتخاب کنیم. موضوع مهم بعدی این است که موتورهای جستجوگر اینترنتی به سادگی محتواهای تکراری، کپی شده و نامناسب را تشخیص می‌دهند، آنها خوب می‌دانند چگونه سایت شما را رتبه‌بندی کنند و تا چه میزان برایتان اعتبار در نظر بگیرند.
   
 5. سودآوری با ایمیل: ایمیل مارکتینگ ابزاری است که در مقابل امکانات زیاد و جذاب بازاریابی، از نظر هزینه بسیار مقرون به‌صرفه است. اگر بیشترین هزینه‌ی ایمیل مارکتینگ در هر سازمان را حساب کنید و تنها بیست درصد از مشتریان‌تان به ایمیل‌ها توجه کنند با هزینه‌های بسیار پایین، آورده‌های ارزشمندی را خواهید داشت. پنل‌های مدیریت ایمیل مارکتینگ، با توجه به رفتار مشتریان نسبت به ایمیل‌های ارسال شده، با جزییات زیاد به شما خواهند گفت که چه کسانی دوستان واقعی‌تان هستند، روی خرید چه افرادی نمی‌توانید حساب کنید و کدام مطالب‌تان بیشتر مورد توجه کاربران قرار گرفته است. اگر صندوق ورودی ایمیل‌تان را بررسی کنید خواهید دید که تمام کسب و کارهای معتبر از ایمیل مارکتینگ بهره‌مند می‌شوند و آن‌را ابزاری قدرتمند می‌دانند.
   
 6. پیوستن به شبکه‌های اجتماعی: گام آخر در دیجیتال مارکتینگ حضور در شبکه‌های اجتماعی است. شبکه‌های اجتماعی فضای مناسبی برای تبلیغ محصولات و خدمات هستند. مخاطبان بسیاری در سرتاسر جهان به این شبکه‌ها پیوسته‌اند و آنچه در این فضا وجود دارد می‌تواند به نفع توسعه کسب و کارها به کار برده شود. با این وجود شبکه‌های اجتماعی مشکلاتی نیز دارد. اول آنکه پایدار نیستند و هر لحظه ممکن است فضایی که در آنجا دارید از بین برود و یا به خطر بیافتد. دوم آنکه مخاطبان به شبکه‌های اجتماعی اعتماد کامل ندارند و اگر شما گام‌های پیشین دیجیتال مارکتینگ را رعایت نکرده باشید حضورتان در این شبکه‌ها به اندازه کافی سودمند نخواهد بود.

 

 

 

سایر مطالب وبلاگ دیاکو را نیز مطالعه کنید.

آخرین اخبار
اهمیت ویژه بازاریابی ویروسی
اهمیت ویژه بازاریابی ویروسی
دیاکو
دیاکو
راز موفقیت یک فروشگاه اینترنتی
راز موفقیت یک فروشگاه اینترنتی
آشنایی با بازاریابی ویروسی
آشنایی با بازاریابی ویروسی
اشتباهات بزرگ کسب و کار در شبکه‌های اجتماعی
اشتباهات بزرگ کسب و کار در شبکه‌های اجتماعی
بازاریابی چریکی چه کاربردی دارد؟!
بازاریابی چریکی چه کاربردی دارد؟!
سئوکار حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی دارد؟!
سئوکار حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی دارد؟!
انجام 9 تکنیک سئو در 15 دقیقه
انجام 9 تکنیک سئو در 15 دقیقه
تبلیغات اینترنتی مزه‌دار!
تبلیغات اینترنتی مزه‌دار!
چه عواملی کاربران وب‌سایت را آزار می‌دهد؟!
چه عواملی کاربران وب‌سایت را آزار می‌دهد؟!
ایجاد مشتریان وفادار با 8 استراتژی
ایجاد مشتریان وفادار با 8 استراتژی
دلیل شکست فروشگاه‌های اینترنتی چیست؟!
دلیل شکست فروشگاه‌های اینترنتی چیست؟!
2 view icon 166
اشتراک گذاری:
social link social link social link social link social link
back to top
بیشتر بخوانید

جزئیات بیشتر

مزایای لینک‌سازی خار...

جزئیات بیشتر

دلیل شکست فروشگاه‌ها...

جزئیات بیشتر

روش‎های تحقیق در برن...

جزئیات بیشتر

چگونه مطالعه‌ای مفید...