دیاکو
جستجو
مشاوره رایگان:  0910 911 32 19
menu open menu close

طراحی نام تجاری با 12 اصل اساسی

برای طراحی نام تجاری، باید از روز اول تمرکز کنید. این کار بسیار آسان و مقرون به صرفه است. شاید در نگاه اول دشوار به نظر برسد که شما چگونه آن را شروع کنید. با بخش وبلاگ سایت دیاکو همراه باشید.

 

برای ماندن در مسیر درست طراحی، موارد زیر را در ذهن خود نگه دارید تا  اطمینان حاصل شود که شرکت شما از روز نخست طراحی نام تجاری، بهترین خود را ارائه می‌دهد:

 1. کلاسیک بمانید: کلاسیک به معنای خسته کننده و کسل‌آور و یا به معنی قدیمی و کهنه هم نیست. بیشتر به معنی اصیل بودن است. برای این کار ازفونت‌های سنتی و رنگ‌های قدرتمند با ماندگاری بالا استفاده کنید و این امکان را به برند بدهید که برای چندین دهه قابلیت دیده شدن را داشته باشد.
 2. تطابق نام تجاری با شرکت: لازم است که هر کس بتواند با دیدن لوگو، به ماهیت کسب و کار پی ببرد. باید ماموریت کسب و کار شما با طرح لوگو نشان داده شود. به طور مثال اگر کسب و کار شما  ترامپولین «از وسایل تمرینی ژیمناستیک» یا یک باشگاه ورزشی می‌باشد، اطمینان حاصل کنید که این هیجان در لوگوی شما نشان داده می‌شود.
 3. با دیگر کسب و کارها اشتباه گرفته نشود: برخی مواقع این اتفاق غیر عمدی است و در واقع بعضی از شرکت‌ها با استفاده از لوگوی شرکت‌های دیگر سعی در طراحی لوگوی مخصوص به کسب وکار خود را می‌کنند. با دریافت نظرات و پیشنهادات متعدد، اطمینان حاصل کنید که نام تجاری شما با شرکت و یا کسب وکار دیگری اشتباه گرفته نشود.
 4. کار در سیستم عامل‌های مختلف: آیا می‌خواهید نام تجاری و لوگوی شما در گوشی‌های هوشمند، در تابلوهای تبلیغاتی و در روزنامه‌ها با کیفیت پایین چاپ شود و یا اجرا شود؟ این مسئله نیاز به تجدید نظر در حجم لوگو دارد.
 5. بیش از دو رنگ استفاده نکنید: رنگ‌های سیاه و سفید  را به حساب نمی‌آوریم، اما فراتر از آن‌ها تنها برای یک یا دو رنگ، طراحی را مد نظر قرار دهید.
 6. هر چه کمتر بهتر: برای انتخاب فونت، رنگ، تعداد واقعی خطوط و هر چیز دیگری این مسئله صدق می‌کند. نگاهی به نام تجاری برخی از بزرگترین شرکت‌ها مانند مترو، استارباکس و... بیندازید. در واقع آنها با حداقل‌ها به رسمیت شناخته شدند و متمایز گشته‌اند.
 7. انتخاب نام و اسمی برای زندگی: یکی از چیزهای هیجان انگیز و در عین حال کسالت‌آور در طراحی برند، انتخاب اسمی در مورد شروع یک کسب و کار است. سعی کنید نامی را انتخاب کنید که آسان تلفظ شود و راحت در ذهن بماند.
 8. شعار هفت کلمه‌ای: اگر از شعار به طور منظم در معرفی نام تجاری خود استفاده می‌کنید، باید به خاطر داشته باشید هر چه شعار کوچکتر و دارای کلمات کمتری باشد، تاثیرش بیشتر خواهد بود. مانند مک دونالد: «من آن را دوست دارم، "I’m loving it"».
 9. فضای سفید زیاد: فضای سفید، فضای آزادی است که به چاپ می‌رسد و همچنین اجازه می‌دهد تا نام تجاری شما بهتر و موثر بیان شود .لکه سیاه و یا رنگ غیرجذاب این قابلیت را ندارد.
 10. استفاده کمتر از خطوط تیز: خطوط که برای نام تجاری انتخاب می‌شود تقریبا همیشه باید کمی نرم‌تر و صاف‌تر باشد. اگر شما با خطوط تیز و لبه بخواهید کار کنید، مانند "W" در "WENDY" می‌بنیید،  هم منسوخ شده، و هم ناخوشایند و بیش از حد رسمی است.
 11. تناژ رنگ گرم یا سرد: در هنگام انتخاب یک طرح  برای رنگ، قبل از انتخاب بین رنگ‌ها در نظر  داشته باشید چه نوع  حسی را به مخاطب خود می‌خواهید القا کنید. حس هیجان و یا احساس آرامش؟ برای گرمی و خنکی از تن‌های مختلفی در طراحی می‌توانید استفاده کنید اما در انتخاب بسیار دقت کنید تا هارمونی وجود داشته باشد. ۱% حروف در EBAY   در نور قهوه‌ای مایل به زرد، مشخص شده است . اگر از رنگ  فیروزه‌ای استفاده می‌شد به نظر چگونه بود؟ افتضاح! رنگ‌های اصلی در هر حرف، درخشان‌تر نشان داده می‌شود.
 12. قرار گرفتن قسمتی  از «شما» در آن: اگر  این شرکت شما است بنابراین، شما شایستگی این را دارید که کمی در آن باشید. می توانید از هر چیزی که به آن علاقه دارید الهام گرفته و از آن استفاده کنید تا در نهایت نام تجاری منحصر به فرد خود را داشته باشید. مهمتر از همه، این  طراحی، چهره‌ای از کسب و کار شما است و مطمئنم که نمی‌خواهید آن را به دست یک تازه وارد بدهید.

 

 

 

سایر مطالب وبلاگ دیاکو را نیز مطالعه کنید.

آخرین اخبار
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
گوگل پنالتی چیست!؟
گوگل پنالتی چیست!؟
اهمیت صفحه فرود
اهمیت صفحه فرود
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
کارهای اولیه برای سئو
کارهای اولیه برای سئو
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
12 روش سئو «بخش 2»
12 روش سئو «بخش 2»
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
12 روش سئو «بخش 1»
12 روش سئو «بخش 1»
1 view icon 646
اشتراک گذاری:
social link social link social link social link
back to top
بیشتر بخوانید

جزئیات بیشتر

نکاتی برای نامگذاری ...

جزئیات بیشتر

مراحل تبلیغات موبایل...

جزئیات بیشتر

مشکلات فلش و تأثیر آ...

جزئیات بیشتر

اصول سئو را یاد بگیر...