دیاکو
جستجو
مشاوره رایگان:  0910 911 32 19
menu open menu close

بهبود پیج اینستاگرام با 6 پیشنهاد

اینستاگرام به دلیل جذب مخاطب انبوه، امکان به‌اشتراک‌گذاری عکس، فیلم و متن مورد توجه کسب و کارهای گوناگون از جمله گردشگری قرار گرفته است. اما با وجود هزاران پیج و گروهی که در زمینه‌ی مشابه فعالیت می‌کنند، چگونه می‌توانید خودتان را به مخاطبان و مشتریان بالقوه نشان دهید؟ با بخش وبلاگ سایت دیاکو همراه باشید.

 

در ادامه با 6 نکته‌ای آشنا خواهید شد که رعایت آنها می‌تواند شما را حرفه‌ای‌تر نشان داده و افراد بیشتری را به سمت شما جذب کند:

 1. تصویر مناسبی برای پروفایل انتخاب کنید: نخستین گام انتخاب تصویری مناسب، شفاف و مشخص برای پروفایل است. برای بیشتر کسب و کارها، لوگوی شرکت می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. لوگویی که به عنوان برند در ذهن مخاطب نقش بسته است و نهایتا می‌تواند گاهی به فراخور موقعیت‌ها، فصل‌ها و رویدادهای مهم تغییر کوچکی داشته باشد. در نهایت پیشنهاد می‌شود که برای عکس پروفایل سازمان‌ها از تصاویر افراد استفاده نشود و تا حد ممکن پروفایل بازتابی از کسب و کار و برند باشد.
   
 2. نوشتن بیوگرافی مناسب: در صورتی که صاحب یک آژانس گردشگری هستید و سفرهایتان به مناطق معمول و شناخته شده است باید همین موضوع را به صورت شفاف اما دلچسب در بیوگرافی بنویسید. بیوگرافی باید به‌صورت صادقانه، صمیمانه و خلاصه از کار و حرفه‌تان بگوید و موجب سردرگم شدن مخاطب نشود. مطالبی که قرار است در آینده صفحه‌تان را پر کند باید با بیوگرافی که نوشته‌اید همخوانی داشته باشد.
   
 3. داشتن اسم مناسب: نام صفحه‌ بسیار مهم است و باید برای انتخاب آن الگوریتم‌های اینستاگرام، امکان جستجوی آسان و رفتار مخاطبان‌تان را در نظر بگیرید. در صورتی که وب‌سایت دارید، انتخاب نام صفحه مطابق با نام سایت‌تان می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد و اگر سایت ندارید دو نکته را رعایت کنید. نخست اینکه سعی کنید کمتر از خط تیره برای ساختن نام صفحه استفاده کنید و دوم اینکه در نظر داشته باشید پیدا کردن نام صفحات در اینستاگرام به سادگی دیگر موتورهای جستجو نیست و در نتیجه رعایت اصل سادگی و شفافیت در انتخاب نام بسیار اهمیت دارد. بهتر آن است که نام شما بخشی از فعالیت‌هایتان را نشان دهد.
   
 4. به یاد داشتن Story Highlights: همانطور که می‌دانید، ساختار اینستاگرام، استوری‌ها را فقط برای بیست و چهار ساعت به مخاطبان نمایش می‌دهد، استفاده از استوری‌های ماندگار می‌تواند بسیار اثرگذار باشد. این استوری‌ها مزیت رقابتی شما را نسبت به رقبا نشان می‌دهند، می‌توانند اعتماد مخاطب برای دنبال کردنتان را افزایش دهند و تبدیل به ابزاری شوند که به واسطه‌ی آن دوستان‌تان شما را به دیگران معرفی کنند. مهم‌ترین نکته برای استفاده از این ابزار این است که به تعداد آنها توجه کنید. یعنی نه آنقدر تعدادشان زیاد باشد که مخاطب از دنبال کردنشان کلافه شود و نه آنقدر کم که مخاطب نتواند تصویر ذهنی درستی از فعالیت‌های شما به دست بیاورد.
   
 5. انتخاب عکس مناسب: بسیاری از مخاطبان اینستاگرام اول عکس‌ها را بررسی می‌کنند و بعد به سراغ خواندن متن‌ها می‌روند. در نتیجه انتخاب عکس مناسب می‌تواند افراد را به سمت شما جذب کند و آنها را ترغیب به خواندن متن‌های مورد نظرتان کند. تصویری که ویژگی‌های یک عکس مناسب را دارد باید دارای کادربندی مناسب باشد، قوانین کپی‌رایت در آن رعایت شود و با توجه به نقاط طلایی عکس، سوژه‌ها جا نمایی شوند. استفاده از افراد در حین استفاده از خدمات و محصولات شما می‌تواند به مشتریان احساس خوشایند‌تری را منتقل کند. عدم استفاده از فیلترهای نامناسب و یا استفاده زیاد از عکس‌های فوتوشاپی می‌تواند اعتماد مخاطبان بیشتری را جذب کند و مطالب شما مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.
   
 6. نوشتن بهترین متن‌ها برای تصاویر: در محیط اینستاگرام بیشتر متن‌ها ساده، صمیمانه و غیر مستقیم هستند. بیشتر مخاطبان از خواندن متن‌ها و شعرهای زیبا لذت می‌برند و تصاویر با توجه به کپشن‌ها برایشان معنا پیدا می‌کند. اگر می‌خواهید تبلیغی در صفحه خود بگذارید حتما این مورد را در نظر بگیرید و یک راست سراغ تعریف و تمجید از محصولات‌تان نروید بلکه سعی کنید به‌صورت غیر مستقیم مخاطبان را با خود همراه سازید. بعد از نوشتن متن‌ها چند بار با دقت آنها را بخوانید و از نظر عدم وجود غلط‌های املایی و نگارشی آنها را بررسی کنید. از نشانه‌ها در جای مناسب استفاده کنید و با کمک آنها توجه مخاطب را برای آنکه متن را تا انتها بخواند جذب کنید.

 

 

 

سایر مطالب وبلاگ دیاکو را نیز مطالعه کنید.

آخرین اخبار
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
گوگل پنالتی چیست!؟
گوگل پنالتی چیست!؟
اهمیت صفحه فرود
اهمیت صفحه فرود
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
کارهای اولیه برای سئو
کارهای اولیه برای سئو
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
12 روش سئو «بخش 2»
12 روش سئو «بخش 2»
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
12 روش سئو «بخش 1»
12 روش سئو «بخش 1»
1 view icon 832
اشتراک گذاری:
social link social link social link social link
back to top
بیشتر بخوانید

جزئیات بیشتر

فروش به زبان ساده – ...

جزئیات بیشتر

اهمیت ویژه بازاریابی...

جزئیات بیشتر

نکاتی برای راه‌‌اندا...

جزئیات بیشتر

جذب مشتری آنلاین