دیاکو
جستجو
مشاوره رایگان:  0910 911 32 19
menu open menu close

اصول سئو را یاد بگیریم!!!

هرچند الگوریتم‌های گوگل به صورت مستمر در حال ارتقا و تغییر هستند، اصول سئو قواعد و مقررات نسبتا ثابتی هستند که بکارگیری آن‌ها رتبه سایت شما را ارتقا خواهد داد. متخصصان حرفه‌ای سئو، ضمن بکارگیری اصول سئو، به صورت مستمر تغییرات گوگل را بررسی می‌کنند و تلاش می کنند از نتایج یافته‌های خود را به بهترین شکل ممکن برای دستیابی به رتبه‌های برتر استفاده کنند. یافتن اصول حقیقی سئو و پرهیز از شایعات و افسانه‌های سئو می‌تواند در رسیدن کسب و کار‌ها به رتبه‌های برتر موتورهای جستجو تاثیر گذار باشد. با بخش وبلاگ سایت دیاکو همراه باشید.

 

نقش ابزار و تکنیک‌ها در سئو

سه گروه و دسته‌بندی برای استفاده از تکنیک‌های سئو وجود دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد:

 1. سئوکاران کلاه سفید: این افراد دستورهای سئو را به صورت تمام و کمال مورد استفاده قرار می‌دهند و با پیروی از قواعد گوگل تلاش می‌کنند رتبه سایت را صورت طبیعی ارتقا داده و جایگاه مناسبی در موتورهای جستجو کسب کنند. بکارگیری تمام و کمال این اصول زمان می‌برد اما نتایج حاصل از آن، عمر طولانی‌تری داشته و گوگل به راحتی جایگاه شما را به سایت‌های دیگر نخواهد داد. سئوی کلاه سفید یک فرآیند مستمر است و برای حفظ جایگاه خود باید برنامه‌های مدون و مستمری داشته باشید. این تکنیک، اخلاقی ترین شیوه کار است که به «سئو اخلاقی» هم مرسوم شده است.
 2. سئوکاران کلاس سیاه: این تکنیک سئو که در سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه می‌رسد، اصول سئو را زیر سوال می‌برد و تمام تلاش خود را برای دور زدن قوانین بکار می‌برد. گوگل به محض شناسایی تکنیک‌های کلاه سیاه، سایت‌ها را به سرعت جریمه می‌کند و حتی ممکن است با پنالتی شدن سایت خود مواجه شوید که تمام تلاش‌های شما را به هدر خواهد داد. مدیران سایت‌ها هنگام انتخاب متخصصان سئو خود باید دقت زیادی را بکار ببرند تا گرفتار تکنیک‌های کلاه سیاه و تبعات منفی آن نشوند.
 3. سئوکاران کلاه خاکستری: این افراد سعی می‌کنند با راه رفتن روی خطوط قرمز کاری کنند که گوگل متوجه زیر پا گذاشتن اصول سئو نشود، اگرچه این روش ریسک کمتری در مقایسه با روش کلاه سیاه دارد اما در صورت برملا شدن ممکن است برای سایت، زیان‌های زیادی به همراه داشته باشد.

 

در صورتی که تکنیک‌های سئو به درستی بکار برده شود، منجر به ارتقای رتبه سایت و افزایش بازدید سایت خواهد شد. سایت‌هایی که از این قوانین پیروی کنند در گوگل جایگاه مناسبی کسب خواهند کرد و ترافیک سایت به مرور و به شکل منطقی افزایش خواهد یافت.

 

انواع سئو

قانون‌های سئو در یک تقسیم‌بندی کلی به دو بخش تفکیک می‌شود، که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهیم شد:

 1. سئو داخلی: سئو داخلی یا "On Page SEO" قواعدی است که در داخل سایت بکار برده می‌شود تا ضمن افزایش کاربران، در موتورهای جستجو راحت تر یافت شوید. سئو محتوا و تکنیکال مهم‌ترین بخش‌های سئو داخلی هستند. با رعایت فاکتورهای سئو داخلی می‎توانید ضمن استفاده از محتوای مفید و کاربر پسند، بدون صرف وقت و هزینه زیاد رتبه دلخواهتان را بدست آورید. محتوای مناسب شاه کلید موفقیت کلیه فرآیند‌های سئو داخلی است و نقش اساسی را در ارتقای رتبه سایت در موتورهای جستجو دارد. در کنار توجه به محتوا عناصری مثل توجه به کلمات کلیدی، بهینه سازی آدرس صفحات سایت، بهینه سازی "Meta title"، بهینه سازی «انکر تکست‌ها» و رعایت ساختار در نوشتار متن می‌تواند به موفقیت سئو داخلی سایت کمک کند.
 2. سئو خارجی: سئو خارجی یا "Off Page SEO" شامل روش‌هایی است که در خارج از سایت بکار گرفته می‌شود تا پس از بکارگیری قانون‌های سئو داخلی به ارتقای رتبه سایت در موتورهای جستجو کمک کند. سئو خارجی از فاکتورهای متعددی پیروی می‌کند که رعایت آن‌ها می‌تواند در موفقیت سایت نقش چشم‌گیری داشته باشد. طبیعی بودن، عنصر بسیار تاثیرگذاری در سئو خارجی است و باید تلاش کنیم قواعد ثابت سئو به طبیعی‌ترین شکل ممکن بکار برده شود تا موفقیت تضمین شود. ایجاد صفحه در شبکه‌های اجتماعی، وبلاگ نویسی، ثبت سایت در موتورهای جستجو، اشتراک‌گذاری تصاویر مناسب و استفاده از ویدیو می‌تواند به موفقیت سئو خارجی سایت کمک کند.

 

قوانین همیشگی سئو

7 اصل همیشگی در سئو را در ادامه بررسی خواهیم کرد

 1. یافتن لینک‌ها و صفحات جدید وظیفه خرنده‌هاست: خزش "Crawling" زمانی صورت می‌گیرد که موتور جستجوی گوگل توسط روبات‌های خرنده خود سایت شما را بررسی کرده و محتواهای جدید را شناسایی می‌کند. این اصل همواره ثابت است و متخصص سئو باید تمام تلاش خود را بکار برد تا خزنده‌ها به راحتی بتوانند صفحات جدید سایت را شناسایی کرده و ثبت کنند. خرنده‌های گوگل یک مسیر را دنبال می‌کنند و نقشه سایت در یافتن مسیر حرکت خرنده‌ها بسیار تاثیر گذار هستند.
 2. فاکتورهای موثر در الگوریتم رتبه‌بندی گوگل برای صفحات ایندکس شده: زمانی که روبات‌های گوگل صفحات جدید سایت را شناسایی کردند آن صفحه در موتورهای جستجوی گوگل ایندکس می‌شود و می‌توان انتظار داشت از آن لحظه به بعد صفحه مورد نظر شما در نتایج موتورهای جستجو قابل مشاهده باشد. بهتر است بخش‌های مهم و حیاتی سایت ایندکس شوند تا کاربران به راحتی بتوانند به آن‌ها دست یابند.
 3. مفید بودن جذب لینک‌های معتبر: ایجاد لینک همواره در سئو بسیار مهم است. هر چند لینک‌های داخلی سایت و پیوند آن‌ها مهم و تاثیرگذار هستند اما ایجاد لینک "Link Building" همواره به موفقیت استراتژی‌های سئو کمک می‌کند. نوشتن پست مهمان در وب سایت‌های معتبر و تولید محتوایی که کاربران را به نوشتن پاسخ تشویق کند، نتایج بسیار زیادی در موفقیت بهینه‌سازی سایت شما خواهد داشت. هرچه لینک‎های معتبر از وب‌سایت‌های دیگر بدست آورید اعتبار سایت شما نزد گوگل افزایش یافته و صفحات شما جایگاه بهتری در نتایج جستجو کسب خواهند کرد.
 4. تغییر الگوریتم‌های گوگل: اصل تغییر الگوریتم‌های گوگل یکی از اصول ثابت سئو است که به پویایی آن کمک می‌کند. گوگل هوشمند است و امروزه با طراحی و اجرای الگوریتم‌های مختلف می‌کوشد تجربه کاربری مناسبی را ایجاد کند. این محیط پویا و در حال پیشرفت سبب می‌شود مدیران سایت‌ها برای موفقیت تلاش بیشتری بکار ببرند و در عین حال تعامل با این محیط از جذابیت بیشتری برخوردار باشد.
 5. تاثیر برندسازی در سئو: در صورتی که می‌خواهید در نتایج جستجو‌ها جایگاه مناسبی پیدا کنید لازم است به برندسازی اهمیت بدهید و با تمرکز روی برندتان توجه موتورهای جستجو را به خودتان جلب کنید. گوگل الگوریتم‌هایی برای تشخیص برند‌های معتبر بکار می‌برد که سبب می‌شود برندسازی بتواند به ارتقای رتبه سایت و بهبود ترافیک سایت شما کمک کند.
 6. تحقیق کلمات کلیدی: باید بتوانید کلمات کلیدی‌ای که کاربران وب سایت شما جستجو می‌کنند را شناسایی کنید و بتوانید تشخیص دهید در حوزه کسب و کار شما پرطرفدارترین عبارت‌های جستجو کدام‌ها هستند. به این ترتیب قادر خواهید بود به بهترین شکل ممکن خودتان را در مقابل چشم کاربران قرار دهید. تحقیق کلمات کلیدی به شناسایی بهتر مخاطبان و ارتقای رتبه سایت در موتورهای جستجو کمک خواهد کرد.
 7. انتخاب توضیحات متا: استفاده از کلمات کلیدی در متا دسکریپشن مهم است اما استفاده بیش از حد آن‌ها ممکن است به نتایج جستجو آسیب برساند. توضیحات ساده و مناسب کمک می‌کند کاربر بدون اینکه گوگل روی محتوا حساس شود با محتوای صفحه و آنچه پس از باز کردن صفحه با آن مواجه می‌شود آشنا شود.

 

نگاه دیاکو به سئو، طولانی مدت بوده و تلاش می‌کند رتبه سایت شما را با ایمن‌ترین روش‌های ممکن ارتقا دهد. هیچ تضمینی برای باقی ماندن سایت در رتبه‌های برتر وجود ندارد و لازم است یک برنامه طولانی مدت برای سئو سایت خود داشته باشید، به همین دلیل قراردادهای دیاکو یک ساله منعقد می‌شود. کارشناسان دیاکو در طول مسیر در کنار شما خواهند بود و ضمن بررسی رقبا به ارائه راهکارهای مناسب برای سایت شما می‌پردازند.

 

 

سایر مطالب وبلاگ دیاکو را نیز مطالعه کنید.

آخرین اخبار
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
گوگل پنالتی چیست!؟
گوگل پنالتی چیست!؟
اهمیت صفحه فرود
اهمیت صفحه فرود
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
کارهای اولیه برای سئو
کارهای اولیه برای سئو
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
12 روش سئو «بخش 2»
12 روش سئو «بخش 2»
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
12 روش سئو «بخش 1»
12 روش سئو «بخش 1»
1 view icon 650
اشتراک گذاری:
social link social link social link social link
back to top
بیشتر بخوانید

جزئیات بیشتر

اهمیت لینک‌سازی داخل...

جزئیات بیشتر

فروش به زبان ساده – ...

جزئیات بیشتر

چگونه یک معماری برند...

جزئیات بیشتر

اشتباهات بزرگ کسب و ...