دیاکو
جستجو
مشاوره رایگان:  0910 911 32 19
menu open menu close

7 اشتباه در مسیر ساخت برند

برای یک کسب و کار کوچک، تصورات یک سطح سرمایه‌گذاری در حد برندهای بزرگ مانند نایک و آدیداس با یک ابتکار فوق‌العاده، به نظر کار سختی است. اما بسیار آسان‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌آید. تنها لازم است که از برخی مشکلات رایج و اشتباهاتی که برای برند زیان‌آور است، پرهیز می‌کنید. با بخش وبلاگ سایت دیاکو همراه باشید.

اشتباهاتی که برای یک برند زیان‌آور است به شرح زیر می‌باشد:

 

عدم درک قدرت برند

از دیدگاه مشتری، رابطه داشتن یک برند قوی به طور واضحی مفید است. زمانی که مردم به فکر خرید کفش آنلاین هستند، حتما به Zappos فکر می‌کنند. بهترین و سریع‌ترین راه برای رسیدن به این هدف، رابطه قطعی با خریداران است. معرفی برند از دیدگاه جستجوگرها، به با ارزش نشان داده شدن برند کمک می‌کند. این همان چیزی است که از جستجوگر گوگل به دست می‌آید. اولویت‌بندی لیست برندها در نتایج جستجو آن و آخرین بازدید کمک زیادی به این که به احتمال بیشتری برروی آن  کلیک شود می‌کند. کلیک‌های بیشتر نشانه تمایل و رضایت بیشتر مشتریان است، و بدان معنی است که با تمرکز بر ساختمان یک برند می توان به ترافیک وب‌سایت و آگاهی از مزایای غیر منتظره ای از آن دست یافت.

 

فراموش کردن اساس دستورالعمل‌های تعریف شده برند

شرکت شما ممکن است به توسعه برند خود ادامه دهد، اما این دقیقا به چه معناست؟ هنگامی که شما به فکر ایجاد یک هویت برای برند خود هستید، باید براساس دستورآلعمل‌هایی تعریف شده، تمامی عناصر را پوشش دهید و برای این کار نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • لوگو
  • رنگ انتخابی برای برند
  • تگ لاین
  • فونت و تایپوگرافی
  • صدای مورد استفاده در برند شما
  • تصاویر
  • مسکات

 

اگر برخی از ویژگی‌های دیگر برند وجود دارد که شما احساس می‌کنید برای تعریف کسب و کار شما لازم است، آن را به اسناد و مدارک دستورالعمل با نام تجاری خود اضافه کنید. بدترین کار این است که پایه و اساس اسناد برند را ایجاد نکنید. بدون این موارد، تلاش برند برای موفقیت در پایداری و قوام و جهت‌گیری درست امکان‌پذیر نیست.

 

پیچیدگی برند

اگر نگاهی به لوگوی اسکریپت کلاسیک کوکاکولا پس از اولین استفاده از آن درسال 1887 نماید، خواهید دید که تغییر کرده است. در حالی که فونت مورد استفاده کمی متفاوت است، نگاه اصلی هنوز تا حد زیادی پس از بیش از 127 سال از خدمات این برند، دست نخورده باقی مانده است. کسب و کارهای کوچک می‌تواند یک درس از این غول صنعت آشامیدنی بگیرند. هنگام شروع فرآیند پایه‌گذاری برند ممکن است وسوسه شوید که اضافه کردن متغیرهای بیش از حد واقعا لازم است، اما لوگو نیازی به استفاده بیش از شش رنگ مختلف ندارد و  شش عنصر گرافیکی فردی و خاص برای شرکت لازم نیست. عناصر ساده احتمال بیشتری دارد که به رسمیت شناخته شود و توسط مصرف‌کنندگان در خاطر بماند.

 

دام نام‌های تجاری مبهم

برای موفقیت نیازی نیست که توسعه دستورالعمل برندهای دیگر و عناصری که چیزی در مورد شرکت شما  نشان نمی‌دهد را دنبال کنید. نباید از لوگوی عمومی که زبان بازاریابی کاملا تکراری دارد، استفاده کنید. «دنیل بورستین»، مدیر سرمقاله "MECLABS" می‌گوید: کپی‌رایت کردن نشانه تنبلی یک برند است که آن را مبهم  و به طور مزحکی آن را تکراری خواهد کرد، به طوری که اغلب تمام معنا خود را از دست می‌دهد.

 

«تقلب» در دستورالعمل برند

باید دستورالعمل برند دقیق باشد، اما اگر شما نیاز به ایجاد یک آگهی جدید برای یک خط محصول که به تازگی راه‌اندازی شده است دارید، می‌توانید چند رنگ خارج از پالت خود را در مستندات نام تجاری مشخص و استفاده کنید. به خاطر داشته باشید، هر بار که شما از دستورالعمل‌های برندینگ خود منحرف شوید، قدرت خود را برای نفوذ از دست خواهید داد. با انجام این کار، شما اساسا به معرفی یک تصویر جدید از برند به مشتریان خود می‌پردازید که سبب کاهش قدرت ارتباط با آن‌ها می‌شود، بنابراین بهتر است که یک برند یکپارچه داشته باشید.

 

اداره کردن برند

توسعه و اجرای دستورالعمل برای کسب و کار یک برند کوچک، به تنهایی نیمی از مسیر است. شما نیاز به نظارت بر چگونگی استفاده از عناصر برند در ارتباط با مشتریان دارید. اگر از یک عنصر مشابه با برندهای بزرگ استفاده کنید، مشکلی پیش نمی‌آید، اما حتما در ایجاد پایه و اساس برند خود خصوصیات منحصر به فرد و ویژگی‌های خاص خود را حفظ کنید. برخی از این مسائل و موارد مشابه آن ممکن است جزئی باشد، اما گاهی لازم است به صورت قانونی مبادرت به ثبت بعضی از مسائل برای جلوگیری از مشکلات نمایید.

 

تغییرات ضعیف برند

با تغییر برند هیچ مشکلی به وجود نمی‌آید. جز اینکه شما با تغییر، برند خود را ضعیف کنید. هرگونه تغییری که برای برند به وجود آورید، پایه‌های برند را کاهش می‌دهد و ارتباط شما با مشتریان را ضعیف می کند. بنابراین، مهم است که تنها تغییرات را زمانی که منافع شما واقعا در خطر است و احتمال شکست کسب و کار شما وجود دارد، انجام دهید. برای تغییر، تمامی جوانب را باید در نظر بگیرید.

 

 

 

سایر مطالب وبلاگ دیاکو را نیز مطالعه کنید.

آخرین اخبار
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
گوگل پنالتی چیست!؟
گوگل پنالتی چیست!؟
اهمیت صفحه فرود
اهمیت صفحه فرود
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
کارهای اولیه برای سئو
کارهای اولیه برای سئو
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
12 روش سئو «بخش 2»
12 روش سئو «بخش 2»
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
12 روش سئو «بخش 1»
12 روش سئو «بخش 1»
1 view icon 680
اشتراک گذاری:
social link social link social link social link
back to top
بیشتر بخوانید

جزئیات بیشتر

6 راه ساده برای بالا...

جزئیات بیشتر

بازاریابی محتوایی مف...

جزئیات بیشتر

فروش به زبان ساده – ...

جزئیات بیشتر

اشتباهات رایج در باز...