دیاکو
جستجو
مشاوره رایگان:  0910 911 32 19
menu open menu close

طراحی سایت گوگل‌پسند با 10 نکته

شما می‌توانید محتوای خوب و موثری را برای مخاطبان خود منتشر کنید و سپس آن محتوا را در شبکه‌های اجتماعی پخش کنید و منتظر بمانید تا بازدهی آن را در نتیجه موتورهای جستجو مشاهده کنید. اساس و اصول سئو تکنیک‌های طبیعی هستند و خیلی مهم و تاثیرگذار است که سایتی ایجاد کنید که هم برای موتورهای جستجو و هم بازدیدکنندگان به بهترین نحو ممکن در دسترس باشد. با بخش وبلاگ سایت دیاکو همراه باشید.

 

در این مطلب 10 نکته مهمی که به شما برای ساخت سایتی گوگل‌پسند کمک می‌کند را مطرح می‌کنیم:

  1. بهینه‌سازی ساختمان آدرس‌های پیوند: گاهی اوقات سیستم مدیریت محتوای سایت، آدرسی غیرضروری همراه با کاراکترهایی بی‌ربط و بی‌معنی را در جعبه آدرس بار نمایش می‌دهد. آدرس‌های پیوند برای عمل خزیدن و برقراری ارتباط با سایت‌ها و صفحات دیگر بسیار مهم هستند. مطمئن شوید آدرس‌های صفحات شما برای موتورهای جستجو اصلی بهینه شده‌اند.
  2. بهینه‌سازی سرعت سایت: یکی از پارامترهای بسیار مهم و حیاتی که در الگوریتم رتبه‌بندی گوگل نقش بسزایی دارد، سرعت لود صفحات سایت شماست. با استفاده از ابزار رایگانی که گوگل در اختیار عموم قرار داده، سرعت صفحات سایت خود را بررسی کنید و طبق توصیه‌های آن نسبت به بهبود سرعت سایت خود اقدام نمایید.
  3. بهینه‌سازی لینک‌های داخلی: پیج‌رنک یکی از امتیازاتی است که گوگل در رتبه‌بندی از آن استفاده می‌کند. پیج‌رنک بالاتر، فرصت بهتری به شما برای افزایش رتبه سایت خود در نتایج جستجو می‌دهد. پیج‌رنک هر صفحه امتیازی است که به صفحه‌های داخلی بر اساس فرمولی داده می‌شود. یعنی مقدار پیج‌رنک یک صفحه براساس فرمول زیر به صفحاتی که در آن صفحه لینک داده شده‌اند، امتیاز می‌دهد. لازم است که ساختمان لینک‌های داخلی خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که به صفحات غیرضروری لینک نداده باشید.
  4. بهینه‌سازی جاوااسکریپت: خزنده‌های موتورهای جستجو برای خزیدن و هدایت کدهای جاوااسکریپت زمان زیادی صرف می‌کنند.  کدهای جاوااسکریپت گاهی اوقات از خزیدن مطالب مهم و لینک‌ها توسط عنکبوت‌های موتورهای جستجو جلوگیری می‌کنند. اگر سایت شما کدهای جاوااسکریپت زیادی دارد، مطمئن شوید که این کدها از خوانده شدن اطلاعات توسط روبات موتورهای جستجو جلوگیری نکنند. در صورتی که جلوگیری می‌کنند، سعی کنید کدها را بهینه بنویسید یا راه‌های دیگری برای دسترسی روبات به مطالب بیابید. در غیر اینصورت با شکست بزرگی مواجه خواهید شد.
  5. رفع مشکلات عنکبوت‌ها "Spider": برخی سایت‌ها چیزهای باارزشی مثل عکس‌ها ، صفحات پرینت و... را به صورت پاپ‌آپ نمایش می‌دهند اما متاسفانه لینکی برای بازگشت به سایت در نظر نمی‌گیرند. به همین دلیل ممکن است با موتورهای جستجو به مشکلاتی بخورند، زیرا این خلل ممکن است شما را از پاپ‌آپ به سمت محتوای دیگری هدایت کند. همچنین موتورهای جستجو صفحاتی را که تجربه کاربری خوبی برای کاربران خود رقم نمی‌زند را در نتایج جستجو نمایش نمی‌دهد. در صورتی که از پاپ‌آپ استفاده کردید، آن را در فایل robos.txt اعلان و یا با استفاده از تگ nofollow از دنبال شدن توسط روبات‌ها جلوگیری کنید.
  6. بهینه‌سازی نشانه‌گذاری‌های "schema": در سال 2011 گوگل، یاهو و بینگ برای ایجاد یک کد HTML جدید که برای درک بهتر وب به آنها کمک کند، با هم همکاری کردند. نتیجه این همکاری "Schema.org" بود. الگو "schema" یا طرح‌های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توانید محصولات، سرویس‌ها و یا خدمات خود را به موتورهای جستجو معرفی کنید. طبق گفته موتورهای جستجو برای انتقال از وب حال حاضر به یک وب معنایی، بسیار حیاتی است که صفحات سایت‌های شما بر اساس "sechema.org" نشانه‌گذاری شده باشند. کدهای HTML سایت خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که بر اساس نشانه‌گذاری‌های "schema" ایجاد شده باشند. می‌توانید از اعتبارسنج الگوی گوگل برای انجام درست نشانه‌گذاری استفاده کنید.
  7. بهینه‌سازی رابطه کاربری: هرچه سایت شما برای افراد قابل استفاده‌تر باشد، برای موتورهای جستجو جذاب‌تر و خوش‌نما‌تر است. گوگل در الگوریتم پاندای خود سیگنال «تجربه‌ کاربری» را نیز قرار داده است. مطمئن شوید سایت شما نیاز کاربران و روبات‌های موتورهای جستجو را با احترام و انجام یک تجربه بسیار خوب و عالی برطرف می‌کند. با توجه به اهداف سایت خود باید تجربه کاربری را انجام دهید. شما با استفاده از ابزارهای تحلیل می‌توانید تشخیص دهید که سایت شما در تجربه‌کاربری موفق بوده و اگر نیست مشکل را پیدا و نسبت به رفع آن اقدام کنید. همچنین می‌توانید افرادی را استخدام کنید تا سناریو‌های شرکت شما را یافته، بازخورد گرفته و پیاده‌سازی کند. در سایت خود امکان جستجو را فراهم کنید. با این کار افراد احساس زنده بودن سایت شما را می‌کنند. سپس مطمئن شوید برای کلماتی که در آن جستجو می‌شود، مطالبی برای نمایش وجود داشته باشد تا کار بدرستی انجام شده باشد.
  8. بهینه‌سازی کد / محتوای مهم: اگر به سایت‌های تجارت الکترونیک دقت کرده باشید، متوجه می‌شوید که محصولات خود را بر اساس دسته‌ها و زیر دسته‌هایی طبقه‌بندی کرده‌اند و زیر این محصولات بخشی برای متن تبلیغاتی در نظر گرفته شده است. این برای انسان‌ها بسیار مناسب است اما برای موتورهای جستجو اینطور نیست. محتوایی که در زیر محصولات قرار می‌دهید دارای اهمیت کمی برای موتورهای جستجو است، پس سعی کنید محتوا را قبل از محصول خود و برای انسان ها بنویسید. با استفاده از HTML، بخش توضیحات محصول خود را به قبل از عکس محصول انتقال دهید و سعی کنید متن خود را به صورت تبلیغاتی زیبا بنویسید.
  9. استفاده از عناصر HTML مناسب برای قالب صفحات: موتورهای جستجو با استفاده از عناصر HTML، محتوا و رابطه متن‌ها را با هم می‌فهمند. استفاده از عناصر مناسب HTML در قالب صفحات، محتوای شما را بهینه می‌کند و ارتباط آن را با دیگر صفحات افزایش می‌دهد. مطمئن شوید که در قالب‌های خود از تگ‌های عنوان H1 تا H6، تگ توضیحات و تگ alt برای تصاویر استفاده کرده باشید.
  10. ابزار وبمستر تولز گوگل: مطمئن شوید که سایت شما در ابزار وبمستر تولز گوگل ثبت شده و فعال شده باشد. این ابزار به گوگل اجازه می‌دهد تا با شما در رابطه با هر مشکلی که سایت‌تان با آن برخورد کرد، در تماس باشد.

 

 

 

سایر مطالب وبلاگ دیاکو را نیز مطالعه کنید.

آخرین اخبار
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
گوگل پنالتی چیست!؟
گوگل پنالتی چیست!؟
اهمیت صفحه فرود
اهمیت صفحه فرود
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
کارهای اولیه برای سئو
کارهای اولیه برای سئو
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
12 روش سئو «بخش 2»
12 روش سئو «بخش 2»
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
12 روش سئو «بخش 1»
12 روش سئو «بخش 1»
0 view icon 632
اشتراک گذاری:
social link social link social link social link
back to top
بیشتر بخوانید

جزئیات بیشتر

سئو کلاه سفید چیست؟

جزئیات بیشتر

تبلیغات گوگل

جزئیات بیشتر

اخلاق دست برند را می...

جزئیات بیشتر

سئو تصاویر وب‌سایت