دیاکو
جستجو
مشاوره رایگان:  0910 911 32 19
menu open menu close

بازاریابی محتوایی مفید برای تجارت‌های کوچک

بازاریابی محتوا جهت تولید و توزیع باارزش، مرتبط و سازگار مطالب برای جذب و بدست آوردن مشتری هدف استفاده می‌شود. در اینجا 10 نکته بازاریابی محتوای کارآمد برای تجارت‌های کوچک را بیان می‌کنیم. با بخش وبلاگ سایت دیاکو همراه باشید.

 

4 نکته اول برای بازاریابی محتوا، قبل از انتشار مطالب انجام می‌شود. برای اینکه محتوای شما در مسیر درست قرار گیرد باید به نکات زیر دقت کنید:

  1. ایجاد یک برنامه ریزی: ابتدا یک تقویم ایجاد کنید. شما باید یک طرح از ماه‌های در پیش رو برای هر فصل ایجاد کنید و در آن رویدادهای مربوط به حوزه کاری خود، تعطیلات و اتفاقات ویژه شرکت‌های زمینه کاری خود را اضافه کنید. هر هفته زمانی را برای فکر کردن درباره ایده‌های محتوایی، استراتژی‌های توسعه کاری، تحقیق و در واقع ایجاد محتوا تخصصی، تخصیص دهید. این کار می‌تواند زمانی بین 2 تا 4 ساعت در هفته «بسته به عمق و کیفیت محتوایی که شما قصد تولید آن را دارید» طول بکشد. شرکت‌های بازاریابی اینترنتی موفق این کار را با دقت زیاد و برنامه‌ریزی دقیق انجام می‌دهند.
  2. تحقیق: صاحبان کسب و کارهای کوچک می‌توانند به موفقیت برسند اگر بدانند که شرکت‌های تجاری موفق قبلی چه کارهایی انجام داده‌اند. مقداری از زمان خود را صرف تحقیق، تجزیه و تحلیل سایت‌های تجارت‌های کوچک دیگر و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی آن‌ها نمایید. شما همچنین در تحقیق محدود نیستید، گاهی اوقات ممکن است از برندهای بزرگ نیز ایده‌های جالبی بگیرید و آنها را به مقیاسی قابل استفاده تغییر دهید. پس سعی کنید حتما در مورد برندهای مشهور نیز تحقیق کنید. به این معنی نیست که هرکاری که بقیه کرده‌اند را بر روی سایت خود انجام دهید اما می‌توانید از آنها ایده بگیرید تا پتانسیل سایت خود را افزایش دهید. به کلمات کلیدی عمومی، ابزارهای آنلاین وب و موقعیت اکثر سایت‌های تجاری کوچک دقت کنید. سرویس آنلاین زیادی وجود دارد که می‌توانید آنها را دنبال کنید که به شما اطلاعاتی برای رقابت کردن و افزایش ترافیک و رتبه می‌دهند.
  3. نظرسنجی: انجام نظرسنجی یک راه عالی برای نفوذ به ذهن مشتری و اینکه آنها چه چیزی دوست دارند می‌باشد. شما با استفاده از نظرسنجی کاربران، می‌توانید محصولات و سایت خود را بهبود دهید و در مورد اینکه کاربران چه مطالبی می‌خواهند و... را متوجه شوید. مشوق‌هایی برای پاسخ به کاربران شرکت‌کننده در نظر سنجی‌ها در نظر بگیرید.
  4. درک روند کنونی: برای اینکه به‌خوبی بتوانید بازاریابی انجام دهید، خیلی مهم است که روال فعالیت خودتان را بدانید. به سایت‌های شبکه‌های اجتماعی سر بزنید و روال خود را بررسی کنید. سعی کنید از آنها برای عمومی ساختن محتوای خود استفاده نمایید. شما با استفاده از آنها می‌توانید مشتریان بیشتری را به سمت تجارت خود هدایت کنید.
  5. استفاده از عکس: زمانی که  یک محتوای متنی فوق‌العاده دارید باید در کنار مطلب، تصاویری مرتبط را به پست خود اضافه کنید. محتوای بصری بهترین، سریع‌ترین و راحت‌ترین راه برای بیان تمام نکات به مخاطب است. ممکن است بخواهید به‌جای قسمتی از متن، از عکس‌ها، گراف‌ها، اینفوگرافیک‌ها و... استفاده کنید و این خیلی خوب است. این کار محتوای شما را جذاب و قابل درک خواهد کرد.
  6. استفاده از ویدیو: ویدیوها یک راه بسیار عالی برای برقراری ارتباط و اعتمادسازی با کاربران است. وقتی افراد با محتوای شما از طریق فیلم و صدا ارتباط برقرار می‌کنند، مطمئنا این ارتباط دارای عمق بیشتر و بهتری با شما و برند شماست. شما نیاز ندارید که با ساخت فیلم، فانتزی به نظر بیایید. گاهی اوقات تولید و ویرایش یک فیلم با دوربین تلفن همراه یا وبکم رایانه شخصی تمام وظایف یک ویدیو خوب را به راحتی انجام می‌دهد. راه دیگری برای ایجاد ویدیوها استفاده از «میکرو-ویدیو» با استفاده از سرویس هایی مثل "Vine" یا "Instagram" است.
  7. انتشار مطالعات موردی: شانس شما زمانی در موفقیت برنده است که کاری که انجام می‌دهید به صورت کلی برای کاربران مشخص باشد. سعی کنید روال کاری خود را برای کاربران با انتشار یک مطلب خوب شفاف‌سازی نمایید. با این کار کاربران به شرکت و تجارت شما اطمینان خواهند کرد. با این کار پتانسیل کاربران خود را افزایش می‌دهید.
  8. ایجاد یک دایرة‌المعارف: یکی از ایده‌هایی که کمتر استفاده شده، ساخت یک دایرة المعارف آنلاین لغات توسط شرکت‌ها در زمینه کاری خودشان است. با این کار بسیاری از اصطلاحاتی که در سایت خود به صورت تخصصی به کار می‌برید برای بازدیدکننده قابل درک خواهد شد و مطالب شما را بهتر متوجه می‌شوند. با این کار زمینه مطالعه مطالب سایت خود را برای کاربران خود آسان خواهید کرد. همچنین می‌توانید این مطالب را به بخش‌های مختلف سایت خود لینک دهید.
  9. جمع‌آوری: یکی دیگر از راه‌های آسان ایجاد محتوا، جمع‌آوری مطالب و محتوا است. می‌توانید چندین مطلب و محتوا مرتبط را از سایت‌های مرجع و فعال در زمینه کاری خود پیدا کرده و باهم ادغام نمایید. سعی کنید در انتهای مطلب، منابع را بیان کنید و همچنین در نظرات مطالب منبع اعلام کنید که از مطلب آنها استفاده کرده‌اید و لینک مطلب خود را نیز درج نمایید.
  10. استفاده مجدد از مطالب: گاهی اوقات استفاده مجدد و بازنویسی از مطالب قدیمی می‌تواند تعداد زیادی بازدیدکننده را به سایت شما هدایت کند. مطالب مشترک را از پست‌های قدیمی وبلاگ برداشته و در یک کتاب "PDF" قرار دهید. همچنین می‌توانید رونوشت‌هایی بردارید و با استفاده از آنها مطالبی بصری تهیه و یک فایل پاورپوینت ارائه نمایید. اگر نتوانستید ایده‌های خوب برای ایجاد محتوای جدید پیدا کنید، حتما به استفاده مجدد از مطالب قبلی فکر نمایید.

 

 

 

سایر مطالب وبلاگ دیاکو را نیز مطالعه کنید.

آخرین اخبار
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
گوگل پنالتی چیست!؟
گوگل پنالتی چیست!؟
اهمیت صفحه فرود
اهمیت صفحه فرود
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
کارهای اولیه برای سئو
کارهای اولیه برای سئو
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
12 روش سئو «بخش 2»
12 روش سئو «بخش 2»
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
12 روش سئو «بخش 1»
12 روش سئو «بخش 1»
0 view icon 650
اشتراک گذاری:
social link social link social link social link
back to top
بیشتر بخوانید

جزئیات بیشتر

تفاوت وب‌سایت و پورت...

جزئیات بیشتر

موفقیت سایت با طراحی...

جزئیات بیشتر

6 نرم‌افزار پرکاربرد...

جزئیات بیشتر

تاثیر رنگ در فروش کس...