دیاکو
جستجو
مشاوره رایگان:  0910 911 32 19
menu open menu close

9 نکته برای افزایش نرخ کلیک بنر تبلیغاتی

یکی از مهم‌ترین نیازهای شرکتهای تجاری و مشتریان، آگهی و آگاهی در دنیای کسب و کار امروزی است و شرکت‏ها  برای رسیدن به بالا بردن آگاهی مشتریان و در راستای آن بالا بردن فروش محصولات و ایجاد سود بیشتر و ماندگاری در عرصه بازار پُررقابت امروزی از هر ابزاری کمک گرفته‏‌اند که از آن جمله می‏‌توان به تبلیغات اشاره نمود که هر دو هدف آگهی و آگاهی را در پی دارد. با بخش وبلاگ سایت دیاکو همراه باشید.

 

در گذشته تبلیغات به‌صورت سنتی «دهان به دهان، کاغذی، تلویزیون، رادیو و...» صورت می‏‌گرفت ولی امروزه به دلیل گسترش جوامع و پیچیده شدن شیوه‏‌های کسب و‏کار، این روش کمرنگ شده و نیاز به ارائه راه‏ حل‏‌های نوین و منطبق با ساختارهای کسب‏‌وکار و جوامع امروزی را می‏‌طلبد. در پی این تحولات ایجاد وب‏‌سایت‏‌های تجاری و بالا بردن کاربران و بازدیدکنندگان این وب‌سایت‏ها به عنوان هدف تجاری شرکت‏های تجاری شده است، بطوریکه کاربران و خریداران این وب‏‌سایت جزء سرمایۀ اصلی این شرکت‏‌ها محسوب می‏‌شوند و سعی دارند محصولات و خدمات خود را با نیازهای مشتریان منطبق کنند.

 

تبلیغات دیجیتالی یا به عبارتی تبلیغات اینترنتی امروزه علم و ابزار این کار را در اختیار هم شرکت و هم مشتریان قرار داده است. از میان تبلیغات اینترنتی می‏‌توان به تبلیغات بنری، متنی، پست الکترونیک و... اشاره نمود که از این میان تبلیغات بصری و دیداری می‌تواند برای عامه مردم قابل فهم‏ و ملموس‏ باشد.

 

تبلیغات بنری "Banner Advertising"

بنرهای تبلیغاتی یکی از روش‏های رایج تبلیغاتی است که با توجه به کم هزینه بودن برای شرکت‏ها و مراکز تجاری و همچنین صرف هزینه زمانی کمتر برای کاربران بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. اما باید توجه داشت که این نوع از تبلیغات به عوامل مختلفی وابسته است که این عوامل در ادامه اشاره خواهد شد. انواع بنرها در سه دسته جای می‌گیرند:

  1. بنرهای ثابت: بنر ثابت به بنری اطلاق می‏‌شود که تبلیغ را بصورت یک تصویر و در اندازه‏ای ثابت ارائه می‏‌کند.
  2. بنرهای انیمیشن‏‌دار: در حقیقت بنرهای ثابتی هستند که از فناوری انیمیشن در طراحی و ساخت آنها استفاده شده است. این نوع از بنرها به دلیل حالت انیمیشن‏‌دار بودن نرخ کلیلک بالاتری دارند.
  3. بنرهای تعاملی: این نوع از بنرها به گونه‏‌ای با کاربران در تعامل هستند و از طریق گزینه‏‌هایی که برای وارد کردن اطلاعات بر روی آن‏ها گذاشته شده است، اطلاعاتی را از کاربران دریافت می‏‌کنند و مطابق اطلاعات وارد شده، تبلیغات نمایش داده می‏‌شود. از بنرهای تعاملی بیشتر در خریدها و ثبت‏‌نام‏‌های اینترنتی و مواردی از این قبیل استفاده می‌شود.

 

اندازه بنرهای تبلیغاتی

بنرهای تبلیغاتی به اندازه خاصی محدود نیستند و سعی کنید که اندازۀ بنر با توجه به اندازۀ سایت باشد. تبلیغات عریض موفق‏‌تر از تبلیغات طویل هستند و طبق اطلاعات "Google Adsense" مؤفق‏‌ترین سایزهای بنر به شرح زیر می‏‌باشند:

  • 468*60
  • 120*240
  • 234*60
  • 130*140
  • 130*200
  • 300*250

 

طراحی ساده بنرهای تبلیغاتی

در دنیای پیچیده امروز کاربران به دنبال سادگی هستند. بنرهای ساده نسبت به بنرهای پیچیده تأثیرگذاری بیشتری دارند. سعی کنید در طراحی بنر با کمترین کلمات جامع‏‌ترین مفهوم را به کاربر خود ارائه دهید.

 

نظم بنرهای تبلیغاتی

 سعی کنید در طراحی بنر نظم مشخصی داشته باشید، از فونت مناسب استفاده کنید و سعی کنید بین رنگ و فونت تناسب وجود داشته باشد.

 

رنگ بنرهای تبلیغاتی

رنگ‏‌ها را با توجه به نوع تبلیغ و فرهنگ که بر روی کاربر می‏‌گذارد، انتخاب کنید و توجه داشته باشید رنگ اولین چیزی است که در بنر شما دیده می‏‌شود.

 

استفاده از دکمه فراخوان "Call To Action/ CTA"

کاربران را وارد اقدام کنید. طراحی این مرحله باید بعد از طراحی لوگوی شرکت و ارزش پیشنهادی شرکت باشد. این گزینه باید در مرکز بنر تبلیغاتی باشد.

 

طراحی سازگار با برند خود

سعی کنید که بنر شما معرف شرکت شما و مطابق با برند شرکت طراحی شده باشد.

 

استفاده از فرمت‏‌های صحیح و رایج

سعی کنید بنرهای شما فرمت‏های استاندارد و معمول را داشته باشد «فرمت "GIF"، فرمت "JPG" و فرمت "PNG"». طراحی بنر با استفاده از فلش باعث می‌شود تا در مرورگرهای پرکاربرد دیده نشود و باعث از دست دادن بسیاری از کاربران خود خواهید شد.

 

بنر با حجم کم

بنر شما باید از دیگر اطلاعات سایت لود شود پس سعی کنید که کمتر از 150 کیلو بایت داشته باشد.

 

تبلیغ برجسته‏‌تر

هدف از گذاشتن بنر در سایت، ایجاد کانال از طریق آن سایت به سمت سایت شماست. پس سعی کنید بنر شما برجسته‌تر از بقیه سایت باشد.

 

 

سایر مطالب وبلاگ دیاکو را نیز مطالعه کنید.

آخرین اخبار
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
تبلیغات براساس کلیک یا PPC
گوگل پنالتی چیست!؟
گوگل پنالتی چیست!؟
اهمیت صفحه فرود
اهمیت صفحه فرود
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
استراتژی مناسب برای فروشگاه اینترنتی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
اشتباهات رایج در بازاریابی محتوایی
کارهای اولیه برای سئو
کارهای اولیه برای سئو
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
راهکارهای افزایش تعامل با کاربران
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
اطمینان از سازگاری سایت با گوشی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
یافتن اولین مشتری استارتاپ در شبکه‌های اجتماعی
12 روش سئو «بخش 2»
12 روش سئو «بخش 2»
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
ارسال رایگان چه تاثیری بر میزان فروش دارد؟!
12 روش سئو «بخش 1»
12 روش سئو «بخش 1»
0 view icon 711
اشتراک گذاری:
social link social link social link social link
back to top
بیشتر بخوانید

جزئیات بیشتر

موفقیت سایت با طراحی...

جزئیات بیشتر

فروش به زبان ساده – ...

جزئیات بیشتر

چگونه مشتریان سودآور...

جزئیات بیشتر

تاثیر رنگ در فروش کس...