دیاکو
جستجو
مشاوره رایگان:  021-77 54 08 57
menu open menu close

12 سوال برای تحقیق کلمات کلیدی سئو

تحقیق کلمات کلیدی یک کار مشکل و طاقت‌فرسا برای شرکت‌های بهینه‌سازی موتورهای جستجو است. انجام یک تحقیق خوب و موثر درباره کلمات کلیدی می‌تواند بازدید قابل توجه و باکیفیتی را از موتورهای جستجو، به سمت شما هدایت کند. همچنین تحقیق ناقص و ناکارآمد در مورد کلمات کلیدی می‌تواند سایت شما را با یک شکستی بزرگ مواجه کند. با بخش وبلاگ سایت دیاکو همراه باشید.

 

12 سوال را در ادامه مطرح می‌کنیم که شما هنگام تحقیق درباره کلمات کلیدی سایت خود می‌‍توانید از آنها استفاده کنید و با کمی تلاش در نتایج برتر جستجو قرار بگیرید و با برنامه‌ریزی برای سئو و بهینه‌سازی سایت خود، فرصت جذب مشتری بیشتری را بدست آورید.

 

آیا استراتژی مارکتینگ سایت را درک کرده‌اید؟

برای یک تحقیق موثر و کارآمد درباره کلمات کلیدی باید بررسی کنید که آیا محصولات و خدمات یک وب‌سایت یا سازماندهی کلی آن، به هدف و استراتژی آن سایت مربوط است یا خیر؟ آیا مطالبی که در سایت قرار داده می‌شود با هدفی که می‌خواهد به آن برسد، همخوانی دارد یا نه؟ اگر جواب این سوال را نمی‌دانید، انگار می‌خواهید با چشمان بسته، دارت بازی کنید و حتما هم می‌خواهید پرتاب شما به هدف بخورد!

 

آیا ماهیت خدمات سایت خود را می‌دانید؟

خدماتی که برای مشتریان خود در سایت انجام می‌دهید را باید درک کرده باشید. برای مثال وقتی شما بر روی کلمات کلیدی برای صفحات خدماتی فکر می‌کنید، باید ماهیت آن خدمات را فهمیده، بلکه باید چگونگی تعامل آن خدمت را با هویت و استراتژی سایت خود درک کرده باشید. باید بدانید سایت شما برای چه بوجود آمده و می‌خواهد به کجا برسد.

 

چند عبارت وجود دارد که بیننده می‌تواند متن من را جستجو کند؟

تمام راه‌های موجود برای اینکه یک بیننده با استفاده از آنها بتواند به صفحه وب شما دسترسی یابد را پیدا کنید. درباره مترادف‌ها، صفات، ریشه کلمات و... فکر کنید و سپس با استفاده از ابزارهای جستجو، کلمات کلیدی در دسترسی که کمتر رقابت پذیرند و به استراتژی سایت شما نزدیک هستند را انتخاب کنید.

 

با افراد کلیدی، مصاحبه‌ای برای چشم‌اندازهایشان انجام داده‌ام؟

اعضای یک سازمان و مشتریان باید بتوانند به صورت اصولی برای تهیه یک بازخورد و شروع گسترش کلمات کلیدی به صورت پهناور باهم مذاکره کنند. این یعنی اینکه اگر شما مشتریانی دارید و برای آنها سئو انجام می‌دهید، باید بتوانید با آنها مذاکره کنید و کلمات کلیدی بیشتری را به کمک آنها با توجه به هدفشان بیابید.

 

رقبا و منابع موجود در زمینه حرفه خود را ارزیابی کرده‌ام؟

رقبا و منابع موجود در زمینه حرفه‌ی خود را مورد ارزیابی و سنجش قرار دهید. این کار به شما برای پیدا کردن کلمات کلیدی هدف، کمک فراوانی می‌کند. شما با بررسی سایت‌های رقبا و منابعی که در زمینه کاری شما فعالیت می‌کنند، می‌توانید به کلماتی مهم برسید که می‌توانید این کلمات را به عنوان کلمات کلیدی در سایت خود به کار برده و با استفاده از اصول سئو در نتایج جستجو ترقی کنید.

 

تمام زاویه‌های ممکن را بررسی کرده‌ام؟

گاهی اوقات با یک بار بررسی نمی‌توان همه موضوعات سایت را پوشش داد و کلمات کلیدی مرتبط را پیدا کرد. به همین منظور باید دو، سه و یا چند بار همه موضوعات و بخش‌ها را بررسی مجدد نمایید تا هیچ بخشی برای یافتن کلمات کلیدی فراموش نشود. این کار علاوه بر پوشش تمام قسمت‌های سایت باعث می‌شود برای هر کلمه نیز بتوانید زیرکلمه‌های جدیدتری نیز بدست آورید.

 

کلمات را در کدام قسمت سایت به کار ببرم؟

بر اساس قوانین عمومی، کلماتی که که رقابت پذیرتر هستند باید بر اساس معماری سایت در مکان‌هایی که زیاد نمایش داده می‌شوند و به طور طبیعی بیشتر بازدید می‌شوند، به کار روند. کلمات کلیدی خیلی رقابتی بهتر است 3 یا 4 لایه پایین‌تر از محتوا و در جایی که به ندرت تغییر می‌کند قرار بگیرند، مگر اینکه برای لینک داخلی یا به عنوان مرجع استفاده شده باشند.

 

نوع نتایج جستجویی که برای یک کلمه کلیدی خاص نمایش داده می‌شود را درک کرده‌ام؟

می‌دانیم که یک کلمه به طور منظم مورد جستجو و نتایج موتور جستجو نیز بر اساس یکسری المان مانند موقعیت فرد از نظر مکانی متفاوت است. پس کلماتی که برای سایت خود انتخاب کرده‌اید طوری باشند که به هدف سایت شما ختم شوند و کاربر هدف شما را جذب کنند.

 

محتوای منتشر شده به قصد جستجو شدن در موتورهای جستجو قرار داده شده است؟

شما باید مطمئن شوید که کلمه کلیدی انتخابی را حتما در صفحه وب مورد نظر خود به کار ببرید تا بتوانید در نتایج جستجو در رتبه‌های برتر قرار بگیرید. اگر بتوانید یک محتوای اختصاصی برای آن کلمه بنویسید، احتمال موفقیت شما بیشتر خواهد شد.

 

چگونه رقابت سایت‌ها را بر سر یک کلمه کلیدی بررسی کنم؟

بررسی کنید که سایت شما برای کلمه کلیدی انتخابی چه رتبه‌ای گرفته است و آیا پیشرفت داشته‌اید یا پسرفت؟ براساس آن برنامه‌های خود را عوض کنید تا رتبه سایت شما بهتر شود. می‌توانید به صورت دستی در موتورهای جستجو، کلمه کلیدی خود را وارد کنید و یا با استفاده از ابزارهای آنلاین مثل «گوگل وبمستر» یا «موز بار» و همچنین نرم‌افزارهایی که در این رابطه وجود دارد، استفاده کنید.

 

آیا کلمه کلیدی انتخابی راه خوبی برای افزایش بازدید بود؟

در صورتی که کلمه کلیدی را بر اساس سوالات مطرح شده و استراتژی و هدف سایت خود انتخاب کرده باشید، باید جواب شما بله باشد. در غیر اینصورت متاسفانه پاسخ سوالات را به درستی نداده‌اید و باید مجددا برنامه‌ریزی کنید. برای دانستن اینکه یک کلمه کلیدی برای سایت شما بازدهی داشته است یا خیر، می‌توانید از ابزارهایی مانند «گوگل آنالیتیکز» استفاده کنید.

 

آیا صفحات انتخابی پتانسیل لازم را داشته‌اند؟

گاهی اوقات ممکن است یک کلمه کلیدی بازدید بسیاری برای شما بیاورد اما آن را در صفحه‌ای که دارای اهمیت زیادی نیست قرار دهید و بیشتر بازدیدکنندگان خود را از دست دهید و یا برعکس. جواب این سوال نیز بستگی به عملکرد شما در پاسخ به سوالات دارد.

 

 

 

سایر مطالب وبلاگ دیاکو را نیز مطالعه کنید.

آخرین اخبار
اهمیت ویژه بازاریابی ویروسی
اهمیت ویژه بازاریابی ویروسی
دیاکو
دیاکو
راز موفقیت یک فروشگاه اینترنتی
راز موفقیت یک فروشگاه اینترنتی
آشنایی با بازاریابی ویروسی
آشنایی با بازاریابی ویروسی
اشتباهات بزرگ کسب و کار در شبکه‌های اجتماعی
اشتباهات بزرگ کسب و کار در شبکه‌های اجتماعی
بازاریابی چریکی چه کاربردی دارد؟!
بازاریابی چریکی چه کاربردی دارد؟!
سئوکار حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی دارد؟!
سئوکار حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی دارد؟!
انجام 9 تکنیک سئو در 15 دقیقه
انجام 9 تکنیک سئو در 15 دقیقه
تبلیغات اینترنتی مزه‌دار!
تبلیغات اینترنتی مزه‌دار!
چه عواملی کاربران وب‌سایت را آزار می‌دهد؟!
چه عواملی کاربران وب‌سایت را آزار می‌دهد؟!
ایجاد مشتریان وفادار با 8 استراتژی
ایجاد مشتریان وفادار با 8 استراتژی
دلیل شکست فروشگاه‌های اینترنتی چیست؟!
دلیل شکست فروشگاه‌های اینترنتی چیست؟!
0 view icon 34
اشتراک گذاری:
social link social link social link social link social link
back to top
بیشتر بخوانید

جزئیات بیشتر

تفاوت وب‌سایت و پورت...

جزئیات بیشتر

آشنایی بیشتر با UI ...

جزئیات بیشتر

طراحی نام تجاری با 1...

جزئیات بیشتر

تبلیغات گوگل